نتفلیکس ژانر کامل فیلم را اختراع کرده است
اخبار سینما

نتفلیکس ژانر کامل فیلم را اختراع کرده است

چه چیزی میهمان کریستوفر طلسم، متحرک کاپیتان زیرشلوار فیلم، تعویض جنسیت او فقط همین است بازسازی، نوح بامباخ فرانسیس ها، اسپایک لی او باید آن را داشته باشد، و مونتی پایتون و جام مقدس همه اشتراک داشتن؟

تا همین اواخر، مطلقاً هیچ چیز. اما اکنون همه آنها در نتفلیکس با هم جمع شده اند. فهرست شده در ژانری که قبلاً در هیچ زمینه ای ندیده بودم. این ژانر به قدری ساده است که تا به حال هیچ کس از آن استفاده نکرده است (حداقل من از آن آگاهم).

این فیلم “فیلم های 90 دقیقه ای” نام دارد.

اولین بار چند هفته پیش وقتی داشتم حساب کاربری نتفلیکس خودم را مرور می کردم توجه من را جلب کرد. از آن زمان به‌طور مکرر آن را در صفحه اصلی سرویس دیده‌ام، جایی که (حداقل در حساب شخصی من) اغلب بین ژانرهایی مانند «فیلم‌های کالت»، «انیمیشن خانوادگی» و «فیلم‌های کلاسیک» فهرست شده است.

فیلم‌هایی که تحت برچسب «فیلم‌های 90 دقیقه‌ای» ظاهر می‌شوند، گهگاه در طول ماه گذشته تغییر کرده‌اند و مطمئنم حداقل تا حدی بر اساس چیزهایی است که من در گذشته دیده‌ام. وقتی امروز صبح دوباره به آن نگاه کردم، عناوین شامل موارد ذکر شده بودند مونتی پایتون و جام مقدس، همراه با اخیر Jackass 4.5 و پادشاه پولکا، یک فیلم بیوگرافی با بازی جک بلک.

بیشتر بخوانید: جدید تواریخ نارنیا فیلم در حال آمدن به نتفلیکس است

همه اینها کمدی‌هایی هستند، اما هر بار که به فیلم‌های ۹۰ دقیقه‌ای در نتفلیکس نگاه کرده‌ام، انواع مختلفی از فیلم‌ها را در آنجا پیدا کرده‌ام که از انواع ژانرهای تثبیت شده جمع‌آوری شده‌اند. در اینجا پنج فیلمی را که نتفلیکس اخیراً در آنجا قرار داده است آورده شده است که به شما ایده بسیار خوبی از تعداد فیلم هایی می دهد که فقط با نگاه کردن به این یک ردیف از عنوان ها می توانید پیدا کنید.

“فیلم های 90 دقیقه ای” در نتفلیکس

نتفلیکس ژانر جدیدی را به مجموعه خود اضافه کرد و صادقانه بگویم، ما آن را دوست داریم.

اگر «فیلم‌های ۹۰ دقیقه‌ای» را در گوگل جستجو کنید، فهرست‌های زیادی از توصیه‌ها برای فیلم‌هایی با مدت زمان یک و نیم ساعت یا کمتر وجود دارد. اما من هرگز فیلم های 90 دقیقه ای را ندیده بودم که به عنوان یک ژانر برای خودش استفاده شود. من در روزهای جوانی در چندین فروشگاه ویدیویی کار می کردم، از جمله فیلم افسانه ای کیم در نیویورک، که مجموعه عظیم VHS، DVD و Blu-ray خود را در بیش از 450 ژانر مختلف – و حتی آنها ژانر «فیلم های 90 دقیقه ای» نداشت.

کیم، که به عنوان یک مخزن جدی برای طیف التقاطی از فیلم‌ها شهرت شایسته‌ای داشت، احتمالاً هرگز برای توصیه عناوین خم نمی‌شد، زیرا آنها نسبتاً کوتاه بودند. (می‌توانستم ببینم کیم بخشی را برای «فیلم‌های سه ساعته» اضافه می‌کند، قبل از اینکه بخشی را برای «فیلم‌های 90 دقیقه‌ای» اضافه کند.) با این حال، برای کاربران نتفلیکس، این یک افزونه بسیار مفید برای یک سرویس پخش است.

به خاطر داشته باشید که قدردانی از کاربرد ژانر فیلم های 90 دقیقه ای باعث می شود نه یعنی فکر می کنم فیلم های مدرن خیلی طولانی هستند یا از فیلم های سه ساعته متنفرم. من سه ساعت را دوست داشتم اوپنهایمر همین هفته گذشته اگر فرصتی پیدا کنم، دوست دارم قبل از خروج از سینما، دوباره آن را روی پرده بزرگ ببینم.

اما فقط همین است. یک فیلم سه ساعته یک تعهد است، و گاهی اوقات در برنامه‌های شلوغ ما وقت زیادی برای فیلم نداریم، مهم نیست که چقدر فوق‌العاده شگفت‌انگیز باشد. برای مثال، بیشتر روزهای هفته، من از ساعت 9 تا 5 یا 6 روی ScreenCrush کار می کنم، سپس مکث می کنم تا با خانواده ام شام بخورم و بچه هایم را به رختخواب ببرم. وقتی همه اعضای خانواده به خواب می روند، من معمولاً چند ساعت دیگر می نویسم. بعد از آن، من معمولاً برای خوابیدن بیش از حد زخمی هستم و می خواهم چیزی را تماشا کنم – اما هیچ هم طولانی است، زیرا می خواهم خودم تا نیمه شب در رختخواب باشم.

در آن زمینه، یک اوپنهایمر قرار نیست کار کند من به یک فیلم کوتاه نیاز دارم! در واقع، پیمایش نتفلیکس در ساعت 10:30 اخیراً دقیقاً همان چیزی بود که ژانر فیلم‌های 90 دقیقه‌ای آن‌ها را در وهله اول پیدا کردم. (آن شب روشن کردم جام مقدس برای ششمین گابیلیونمین بار.)

شاه پولکا
با حسن نیت از موسسه ساندنس

وقتی نتفلیکس این روزها در اخبار است، معمولاً به این دلیل است که آنها کاری انجام دادند که مردم را متحیر کرد. آنها از ارزان ترین طرح خود بدون تبلیغات خلاص شدند و مشترکان را مجبور به پرداخت بیشتر یا تماشای فیلم ها و نمایش های همراه با تبلیغات کردند. یا به اشتراک گذاری رمز عبور را سرکوب کردند و مردم را مجبور کردند که ماهیانه چند دلار برای استفاده از حساب والدین خود بپردازند. برخی حتی حالت تجاری خود را مقصر اعتصابات فعلی هالیوود می دانند. (حداقل یک مقاله آن را دوبله کرداعتصاب نتفلیکس“)

اما گاهی اوقات، با وجود همه اینها، شرکت مستحق کمی اعتبار است و این یکی از آن مواقع است. نمی‌دانم چرا ساختن ژانر فیلم‌های 90 دقیقه‌ای اینقدر طول کشید و احتمالاً می‌توان از نام کوتاه‌تری استفاده کرد. اما خوشحالم که اینجاست.

بهترین دنباله های ساخته نشده توسط کارگردان فیلم اصلی

منبع

Home
Account
Cart
Search