مایکل.  بتمن کیتون در تریلر جدید «فلش» آجیل می‌شود
اخبار سینما

چرا بروس وین از بتمن بودن دست کشید؟

به نظر می‌رسد که مخاطبان در واقع نمی‌خواستند به آجیل دست یابند. با وجود بازگشت بتمن مایکل کیتون، استودیو دی سی فلش به عنوان یکی از بزرگترین ناامیدی های باکس آفیس 2023 پایان یافت. این فیلم تا به امروز تنها 107 میلیون دلار در ایالات متحده و 267 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است. باربی – از همان استودیو، برادران وارنر – فقط در آخر هفته افتتاحیه اش بیشتر از این درآمد کسب کرد. و فلش طبق گزارش ها حداقل 50 میلیون دلار بیشتر از این هزینه شده است باربی برای تولید

ما می‌توانیم درباره دلایل آن بحث کنیم، اما من فکر می‌کنم یکی از مسائل مهم این بود که در حالی که خود کیتون در نقش بتمن فوق‌العاده بود، شخصیت درون فیلم چندان معنا نداشت. فلش جدول زمانی را تغییر می دهد، که منجر به از بین رفتن بتمن بن افلک می شود و به جای آن بتمن مایکل کیتون جایگزین می شود – نه فقط یک بازیگر متفاوت، بلکه یک بازیگر کاملاً متفاوت. نسل از بازیگر دلایلی که چرا هرگز کاملاً روشن نیست.

علاوه بر این، بتمن کیتون مدت هاست که از نقش خود در نقش شوالیه تاریکی شهر گاتهام پس از یافتن فلش او را بازنشسته کرده است. وین مانور در ویرانه دراز کشیده است. و وقتی فلش به آنجا می رسد، بروس وین کیتون مانند یک گوشه نشین است. موهایش بلند است، ریش دارد، تنها زندگی می کند. چرا؟ چی شد؟

فلش واقعا توضیح نمی دهد آنها اشاره می کنند که شهر گاتهام اکنون صلح آمیز است و ظاهراً بتمن را بدون هدف یا چیز دیگری رها کرده است؟ چرا انجام یک کار خوب زندگی بتمن را نابود می کند؟ این موضوع روشن نشد – و طی چند صحنه، بروس با لباس قدیمی خود برای کمک به فلش بازگشته است، و زمان بسیار کمی برای پرداختن به انگیزه های شخصیت پس از آن وجود دارد.

فیلم جدیدی که به تازگی توسط برادران وارنر منتشر شده است، در نهایت داستان پس زمینه ای را توضیح می دهد که به وضوح در مقطعی از زمان بریده شده است. فلشفرآیند توسعه در ویدیوی زیر حوالی ساعت 3:00، فلش اندی موشیتی، کارگردان، یک گذشته کاملاً دیده نشده و ناگفته را شرح می دهد که قرار بود بازنشستگی بتمن را توضیح دهد.

در اینجا چیزی است که موشیتی می گوید:

من همیشه می گفتم باید برای بروس وین اتفاقی می افتاد که بخواهد دیگر بتمن نباشد. و ایده من این بود که او کاری را انجام داد که برخلاف کد اوست. او یک جنایتکار را جلوی چشم این کودک کشت. ناخودآگاه، اما او همچنان این کار را کرد. که دقیقاً بازتابی از اتفاقاتی است که وقتی پدر و مادرش در مقابل تئاتر Monarch کشته شدند، برای او اتفاق افتاد و آن “هیولا” را ایجاد کرد که بتمن است. و بنابراین او نمی‌توانست با آن کنار بیاید، و به همین دلیل تصمیم گرفت طرف دیگرش، بتمن را ببندد.

بیشتر بخوانید: هر بازیگر بتمن، از بدترین تا اول رتبه

من نمی دانم چرا این از فیلم حذف شده است. شاید آنها نمی خواستند بتمن را به عنوان یک قاتل به تصویر بکشند. شاید آنها احساس می کردند که فیلم خیلی طولانی است و باید کوتاه شود، و این چیزی بود که زائد تلقی می شد. شاید آنها متوجه شده اند که بتمن مایکل کیتون یکسری از بچه های تیم برتون را کاملاً کشته است. بتمن و به نظر نمی رسید که در آن زمان زیاد از این موضوع خفه شده باشد. (یادتان هست که چگونه او Axis Chemicals را با همه جوکرهای داخل آن منفجر کرد؟)

به هر دلیلی، هیچ یک از توضیحات موشیتی برای وجود زاهدانه بروس وین در فلش. این همه مشکلات فیلم را حل نمی کرد، اما حداقل این بتمن را کمی بهتر توضیح می داد. حیف که قطع شد

فلش اکنون در دیجیتال موجود است. 4K، Blu-ray و DVD همگی در 29 آگوست در دسترس خواهند بود.

هر فیلم DCEU از بدترین تا بهترین رتبه بندی می شود

از جانب مرد فولادی به فلش، ما هر فیلم را در DC Extended Universe رتبه بندی کردیم.

منبع

Home
Account
Cart
Search