برنده واقعی آخر هفته باربنهایمر مخاطب است
اخبار سینما

برنده واقعی آخر هفته باربنهایمر مخاطب است

پس از ماه ها انتظار، به نظر می رسد باربی حداقل از منظر باکس آفیس، آخر هفته Barbeinheimer را خیلی راحت می برد. این فیلم در شب پیش‌نمایش پنج‌شنبه‌اش ۲۲ میلیون دلار فروخت – رقمی عظیم و بهترین روز اول برای هر فیلم ۲۰۲۳ تا به امروز. اوپنهایمر روز اول خوبی هم داشت و تقریباً 10.5 میلیون دلار درآمد داشت. وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، انتظار می رود حدود 50 میلیون دلار برای آخر هفته درآمد کسب کند. (به نظر می رسد باربی حداقل دو برابر و احتمالاً بیشتر درآمد خواهد داشت.)

سین‌فیل‌ها – و اکنون افراد قدیمی معمولی که فقط در مورد فرهنگ پاپ کنجکاو هستند – از قرار دادن این دو فیلم که بسیار متفاوت هستند اما اتفاقاً در یک روز در سینماها در برابر یکدیگر اکران می‌شوند، بسیار لذت برده‌اند. میم ساخته اند آنها در Etsy و اینستاگرام تی شرت های بوتلگ فروخته اند. آنها به این فکر کرده اند که چگونه آنها را به عنوان یک ویژگی دوگانه آشفته ببینند. (توصیه من که هر دو را در روزهای گذشته دیده ام: با شروع کنید باربی.)

اوپنهایمر
تصاویر جهانی

بیشتر بخوانید: بهترین میم های باربنهایمر

حالا که مشتریان پولی خودشان فیلم ها را می بینند، ناگزیر شروع به مقایسه این دو خواهند کرد. بحث در مورد اینکه کدام بهتر است و کدام تأثیر بزرگتر و طولانی تری خواهد داشت. و اینها کارهای سرگرم کننده ای هستند که باید انجام دهید! هیچ فیلمی بدون بحث در مورد آنچه بعداً دیدید کامل نمی شود.

اما من فکر می کنم مهم است که یک قدم به عقب برداریم و مشاهده کنیم: فرقی نمی کند باربی یا اوپنهایمر بهتر است. فرقی نمی کند که کدام یک در گیشه بیشتر درآمد داشته باشد. چی میکند موضوع این است که این آخر هفته دو فیلم بزرگ و ارزشمند در سینماها اکران می‌شود و سینماهای سراسر کشور مملو از افرادی است که می‌خواهند یکی یا دیگری یا هر دو را ببینند. و آنها برای دیدن آخرین فیلم دنیای سینمایی مارول یا جنگ ستارگان عاقبت

اعطا شده، باربی بر اساس یکی از محبوب ترین اسباب بازی های تمام دوران ساخته شده است و به طور کلی فیلمی که بر اساس یک محصول انبوه ساخته شده است دقیقاً چیزی نیست که انسان را به آینده سینما امیدوار کند. اما در این مورد، باربی فقط یک تبلیغ بلند مدت برای Mattel نیست. در واقع، ماتل اساساً است باربیگرتا گرویگ، شخصیت شرور و کارگردان، شرکت را به همراه بسیاری از باربی‌های عجیب و غریب‌تر یا بدخلق‌تر که در طول سال‌ها منتشر کرده‌اند، بی‌رحمانه مسخره می‌کند. او نیز استفاده می کند باربی به عنوان فرصتی برای در نظر گرفتن تکامل (یا عدم تکامل به عنوان مورد) نقش های جنسیتی در جامعه ما، و در نظر گرفتن معنای فروختن “قدرت دختر” به زنان کوچک (جناسی مورد نظر) در قالب یک عروسک شیک. آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید – و من هستم مطمئن مخاطبان بر روی آن تقسیم خواهند شد – باربی یک فیلم مشروع و متفکرانه است. شاید اکثر قانونی و متفکرانه که تا کنون از خط تولید اسباب بازی های کودکان ساخته شده است.

ممکن است آنقدر متفکرانه نباشد اوپنهایمر اگر چه. در سه ساعت، با خطوط زمانی متعدد و ده ها نقش سخنرانی، اوپنهایمر فقط نقطه مقابل قطبی نیست باربیاین تقریباً نقطه مقابل همه فیلم‌هایی است که توسط استودیوهای بزرگ هالیوود در طول تابستان در چند دهه گذشته منتشر شده است. این مدیتیشن تاریک سه ساعته کریستوفر نولان در مورد ماهیت قدرت اتمی است. و در افتتاحیه خود در پنجشنبه شب در سینماها بیشتر از آن درآمد داشت Mission: Impossible – Dead Reckoning قسمت اول.

زمان هر دو فیلم نیز قابل توجه است. این آخر هفته نه تنها برای باربنهایمر نقطه صفر است، بلکه برای کامیک کان سن دیگو، جشن سالانه همه چیزهای خنده دار و گیک، نقطه صفر است. معمولاً، این بدان معناست که مردم در حال حاضر به فیلم‌هایی که واقعاً می‌توانستند در سینما تماشا کنند، توجه نمی‌کنند، بنابراین می‌توانند در عوض درباره فیلم‌هایی که هنوز به پایان نرسیده‌اند، حدس بزنند و وسواس کنند. در عوض، تمام چیزی که هر کسی در مورد آن صحبت می کند این است باربی و اوپنهایمر

باز هم، یک هشدار در اینجا وجود دارد. اعتصاب نویسندگان و بازیگران به این معنی است که استعدادهای زیادی که ممکن است برای تبلیغ پروژه های آینده خود در کامیک-کان شرکت کرده باشند، در خانه ماندند. (یکی از همکارانی که امسال در سن دیگو حضور داشت به من گفت که در حالی که طبقه همایش مثل همیشه شلوغ است، سالن H، جایی که استودیوها معمولاً لوح های آینده خود را در پانل های پر ستاره ارائه می کنند، نیمه خالی است.) در یک سال دیگر، باربنهایمر می توانست غرق در ماشین تبلیغاتی Comic-Con شود. امسال این اتفاق نیفتاد.

سینماها و سینماها و دوستداران فیلم به این نیاز داشتند. در عصری که به اصطلاح اوج تلویزیون نامیده می‌شود، زمانی که استریمینگ بسیار رایج شده، اما بین انبوه مخاطبان نیز پراکنده شده است، پدیده باربنهایمر ثابت کرده است که هنوز هیچ چیز مانند قدرت باز کردن یک فیلم بزرگ و جالب در سینماهای سراسر کشور وجود ندارد. یا، در این مورد، دو به طور همزمان. بنابراین از بحث باربنهایمر لذت ببرید – اما به یاد داشته باشید که مناظره کنندگان برنده واقعی اینجا هستند.

فیلم های غافلگیر کننده که در همان روز اکران شدند

این فیلم‌ها در همان روز در سینماها اکران شدند و به سینمافیل‌ها این امکان را می‌دادند که اول آن را تماشا کنند.

منبع

Home
Account
Cart
Search