10 تریلر گمراه کننده که با فیلم متفاوت است
اخبار سینما

10 تریلر گمراه کننده که با فیلم متفاوت است

یک تریلر فیلم خوش ساخت به مخاطب می دهد فقط مقدار مناسبی از اطلاعات درباره فیلمی که قرار است ببینند. و، شاید مهم‌تر از آن، مشخص می‌کند که حال و هوای کلی فیلم چگونه است – چه یک کمدی سبک و چه یک درام تاریک و هیجان‌انگیز. اما گاهی اوقات، یک تریلر با فیلمی که در حال فروش است مطابقت ندارد. بیشتر اوقات، این تاکتیکی است که عمداً انجام می شود. یک تیم بازاریابی می‌تواند طیف گسترده‌ای از اطلاعات جمعیتی را از طریق ویرایش تریلر مورد هدف قرار دهد، و حتی ممکن است گروه خاصی از مردم را به سمت فیلمی سوق دهد که معمولاً نمی‌روند و نمی‌بینند.

این همیشه چیز بدی نیست. بالاخره چه کسی می خواهد تریلری ببیند که بخش زیادی از فیلم را به نمایش بگذارد؟ در برخی موارد، کمی برانداز بودن چیز بدی نیست. تا زمانی که تریلر خیلی شبیه یک طعمه و سوئیچ نباشد، بینندگان ممکن است واقعاً شگفت زده شوند که فیلم دقیقاً آن چیزی نیست که آنها انتظار دارند. با این حال، برخی از مخاطبان ممکن است در نهایت احساس گمراهی کنند. باور کنید یا نه، در برخی موارد حتی به پایان می رسند شکایت بر سر تریلرهای غیر صادقانه.

بیشتر بخوانید: فیلم های بد با یک صحنه عالی

در زیر، ده تریلر را گردآوری کرده‌ایم که به‌طور قابل توجهی با فیلم‌هایی که تبلیغ می‌کنند متفاوت است. همانطور که نباید یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کنید، این پیش نمایش ها به عنوان یادآوری هستند که نمی توان هر فیلمی را با تریلر اولیه آن قضاوت کرد.

 • 1

  درخشش ابدی یک ذهن پاک (2004)

  هر کسی که میشل گوندری را دیده است درخشش ابدی یک ذهن پاک می داند که این یک نوع متفاوت از فیلم جیم کری است. عملکرد او با هنجارهای احمقانه و دوست داشتنی اش فاصله زیادی دارد – او مردی است که کاملاً با اجرای مخالف کیت وینسلت مطابقت دارد. اما آنچه جالب است این است درخشش ابدی یک ذهن پاک درست به عنوان کمدی جیم کری که انتظارش را دارید به بازار عرضه شد. لحن کلی بی نظیر، نامتعارف و سبک است. این یک ظاهر عالی برای آن نوع فیلمی است که در واقع شما را به گریه می‌اندازد و هر دلشکسته‌ای را که تا به حال تجربه کرده‌اید دوباره زنده می‌کند. آنچه را که می بینید باور نکنید – این تلنگر خوب برای تماشای قرار دوم نیست.

 • 2

  هزارتوی پان (2006)

  با جلوه های بصری مسحورکننده اش، چسباندن آن آسان است هزارتوی پان به عنوان یک فیلم فانتزی مستقیم – بر اساس تریلر آن، یعنی. با این حال، آنچه در کلیپ پیش‌نمایش ذکر نمی‌شود، این است که این فیلم نیز غرق در عناصر ترسناک است. قهرمان فیلم، دختری جوان به نام اوفلیا (ایوانا باکورو)، ناپدری سادیستی دارد که به طرز وحشیانه ای شورشیان سیاسی را در جنگل شکار می کند. موجوداتی که اوفلیا با آنها روبرو می شود، ترسناک تر از دعوت کننده هستند. لحن کلی بسیار تیره است، و اگرچه نسخه‌ای از یک پایان خوش وجود دارد، اما واقعاً از انواع دیزنی نیست.

 • 3

  پلی به سوی ترابیتیا (2007)

  در حالی که پلی به سوی ترابیتیا دارای رتبه PG – و عمدتاً به سمت tweens به بازار عرضه شده است – موضوع آن دقیقاً همان چیزی نیست که شما “سبک” در نظر می گیرید. اما با توجه به ظاهر تریلر، هیچ سرنخی از وجود یک تراژدی بزرگ در دل داستان ندارید. نه، پلی به سوی ترابیتیا یک فیلم ماجراجویی فانتزی جذاب درباره یک جفت دوست نیست که قلمروی جادویی را برای فرار از واقعیت آشفته خود تجسم می کنند. این واقعاً یک فیلم دوران بلوغ درباره پسری به نام جس (جاش هاچرسون) است که باید با مرگ غیرمنتظره نزدیکترین همراهش، لزلی (آنا سوفیا راب) کنار بیاید. واقعاً آن نوع کرایه خانوادگی که تریلر ارائه می دهد نیست، اینطور است؟

 • 4

  لبه فردا (2014)

  صادقانه بگویم، مشکل تریلر برای لبه فردا این است که این فیلم واقعاً چه چیزی را می‌فروشد – یک چرخش هوشمندانه و خنده‌دار در ژانر علمی تخیلی و روز گراند هاگفیلم های سبک تریلر این تصور را ایجاد می کند که این فیلم تاریک و حتی تا حدودی عمومی است. هیچ خنده ای پیدا نخواهید کرد، که برای فیلمی که پر از خنده است عجیب است. احتمالاً افرادی هستند که تریلر این فیلم را دیدند و بلافاصله فکر کردند که این تریلر برای آنها نیست. اما ممکن است از این که چقدر سرگرم کننده است شگفت زده شوند لبه فردا واقعا هست

 • 5

  جک کانگورو (2003)

  با اسمی شبیه جک کانگورو، این فیلم باید برای بچه ها باشد … درست است؟ نه کاملا. با این حال، تریلر این کمدی دوستانه که استقبال ضعیفی از آن نداشت، در واقع سعی داشت برای کودکان جذاب باشد. حضور کیسه‌دار عنوان‌دار برای پیش‌نمایش، در تلاش برای جذب خانواده‌های بیشتری به سالن‌ها تقویت شد. در واقع تا حدی که منتقدان حتی استودیو را به تبلیغات دروغین متهم کردند. بررسی فیلم برای باشگاه AVناتان رابین نوشت:جک کانگوروپیش‌فرض، تریلر و آگهی‌های بازرگانی چیزی بیش از منظره دو بازیگر مشتاق که بارها و بارها توسط یک کانگورو متحرک کامپیوتری لگد می‌شوند، وعده می‌دهند – و متأسفانه، فیلم حتی این را هم نمی‌دهد.» خشن اما درست است.

 • 6

  شوالیه سبز (2021)

  مانند بسیاری از فیلم های A24، شوالیه سبزتریلر ‘s مسئول ایجاد انبوهی از هیاهو – و آوردن مردم به تئاتر بود. با این حال، هنگامی که آن بینندگان کاشته شدند، تعداد کمی واقعاً می دانستند که در چه چیزی قرار می گیرند. پیش‌نمایش فیلم باعث شد انتظار بازگویی حماسی و سینمایی شعر قرن چهاردهمی، «سر گایوان و شوالیه سبز» داشته باشیم. اما این تکرار داستان از اصل فاصله می‌گیرد و در عوض تبدیل به یک مراقبه وجودی درباره اراده آزاد می‌شود. و آن غول های باحال که در تریلر نشان داده شده اند؟ آنها فقط در حدود 10 ثانیه از فیلم هستند. شوالیه سبز این فیلم به زیبایی فیلمبرداری شده است و به خوبی بازی کرده است، اما بیشتر یک ذهنیت فلسفی است تا یک درام تاریخی.

 • 7

  گربه ماهی (2010)

  اگر قرار بود تریلر را تماشا کنید گربه ماهی بدون هیچ زمینه‌ای، احتمالاً تصور می‌کنید که این یک مستند جنایی واقعی است – هر چه باشد، این ژانر در دهه گذشته یا بیشتر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تریلر حتی یک نقل قول از آن را برجسته می کند فایننشال تایمزکه نوشته شده است: “بهترین فیلم هیچکاک که هیچکاک هرگز کارگردانی نکرده است.” آیا به نظر نمی رسد که ما در حال حفاری در یک داستان جنایی واقعی در زندگی واقعی هستیم؟ اما به طور جدی، گربه ماهی مستندی تامل برانگیز و جذاب است که هیچ کس را در صفحه نمایش بدنام نمی کند. کارگردان و ستاره آن، Nev Schulman، تجربه منحصر به فرد خود را به گونه ای پردازش می کند که برای همه ما که در عصر دیجیتال زندگی می کنیم مرتبط است. آن را اینگونه بیان کنید – مورد بعدی نیست پروژه جادوگر بلر.

 • 8

  راندن (2011)

  اگر وارد شدی راندن انتظار تعقیب و گریزهای هیجان انگیز با ماشین را دارید سریع و خشن، به احتمال زیاد ناامید شده اید. اما این کاملاً تقصیر شما نبود – تریلر فیلم 2011 آن را به عنوان یک فیلم اکشن با اکتان بالا به تصویر کشید. با این حال، در واقعیت، به یک درام نئو نوآر، خانه هنری بسیار نزدیکتر است. از تصاویر بسیار سبک گرفته تا خشونت پرچرب، راندن یک سواری هیجان انگیز از ابتدا تا انتها است. این فقط فیلمی نیست که تریلر به تصویر کشیده است. در واقع، یکی از زنان میشیگانی از تجربه تماشای خود بسیار معذب شده بود از توزیع کننده فیلم شکایت کرد بیش از یک تریلر “گمراه کننده”.

 • 9

  سوینی تاد: آرایشگر شیطان صفت خیابان فلیت (2007)

  در حالی که سوینی تادتریلر کاملاً لحن وحشتناک فیلم را به تصویر می کشد، در آن به یک عنصر مهم اشاره نمی کند – این واقعیت که یک موزیکال است. اکنون، بسیاری از بینندگان قبلاً این را می دانستند سوینی تاد بر اساس یک موزیکال موفق استفان ساندهیم است، اما هیچ راهی وجود ندارد که همه آن را بدانند. و برای برخی، این ممکن است در واقع یک معامله شکن باشد – بسیاری از مردم برای یک داستان تاریک و سرد کننده انتقام به تئاتر می روند، اما همه آماده نیستند تا در یک موزیکال دو ساعته بنشینند. حداقل باید به تماشاگران سینما گوشزد می شد.

 • 10

  کابین در جنگل (2011)

  به اندازه کافی جالب، کابین در جنگلتریلر خرابکارانه در واقع بخشی از طرح بازاریابی آن بود. هرکسی که فیلم را دیده می‌داند که این فیلم کلیشه‌ای نیست که ظاهراً به نظر می‌رسد. اما تریلر فیلم هوشمندانه عناصر متا را کم اهمیت جلوه می دهد و در عین حال کلیشه ها و انتظارات مرسوم را تقویت می کند. این احتمال وجود دارد که پس از تماشای این تریلر، همچنان از پیچش ژانر خمیده فیلم شگفت زده شوید. بنابراین در واقع، پیش نمایش دقیقاً همان کاری را که در نظر داشت انجام داد. و این خیلی باحال است.

منبع