بهترین دنباله های ساخته نشده توسط کارگردان فیلم اصلی
اخبار سینما

بهترین دنباله های ساخته نشده توسط کارگردان فیلم اصلی

وقتی به لیست دنباله‌های فیلم‌های عالی نگاه می‌کنید، اکثر برگزیدگان بسیار برتر هستند – پدرخوانده قسمت دوم، عروس فرانکشتاین، شب تاریک، داستان اسباب بازی 2، ترمیناتور 2: روز داوری، مکس دیوانه: جاده خشم، مرد عنکبوتی 2 – چیز مشترک داشتن. همه آنها توسط همان فیلمسازی کارگردانی شدند که کارگردانی فیلم اصلی را بر عهده داشت. فرانسیس فورد کاپولا، جیمز ویل، کریستوفر نولان و غیره. در تمام این موارد، یک هنرمند با استعداد دید خود را در ساخت فیلم بعدی گسترش داد. آن‌ها می‌توانند موضوعات موجود خود را عمیق‌تر کنند، یا رشته‌هایی را که آویزان کرده بودند ادامه دهند،

وقتی یک فیلمساز جدید به یک فرنچایز موجود می‌پیوندد، کار بسیار سخت‌تری دارد. آنها باید تجربه ای را به مخاطبان ارائه دهند که انتظارات آنها را بر اساس فیلم اصلی برآورده کند، در عین حال آنها علایق و ایده های شخصی خود را با مواد تطبیق دهند. نتایج غالباً ناامیدکننده هستند – اما وقتی این ترکیب (مواد موجود، کارگردان سال اول) از بین می‌رود، دنباله‌های جالب زیادی را به همراه خواهد داشت، مواردی که دارای تعادل عالی بین قدیم و جدید هستند.

بیشتر بخوانید: دنباله های فیلمی که بهتر از فیلم اصلی بودند

این فهرست بهترین دنباله‌های این نوع را تجلیل می‌کند، آنهایی که توسط کارگردانانی ساخته شده‌اند که به فرنچایزها در میان استریم می‌پیوندند. نکته ای که باید در نظر داشت این است که در حالی که من آن را بهترین دنباله هایی می نامم که توسط کارگردان اصلی ساخته نشده است، تصمیم گرفتم به کارگردانانی که قبلاً فیلمی را در یک فرنچایز ساخته بودند اجازه ندهم دنباله هایی ساخته شوند – حتی اگر آن فیلم آن فیلم نبود. اولی. بنابراین، برای مثال، جاستین لین سریع پنج یک دنباله بسیار خارق العاده است که احتمالاً ارزش گنجاندن در این لیست را دارد. اما زمانی که جاستین لین ساخته بود سریع پنج او قبلاً دو فیلم قبلی را کارگردانی کرده بود سریعs: توکیو دریفت و سریع و خشن. او به سختی مبتدی بود که به سرزمینی ناشناخته می رفت. در واقع، او بیشتر ساخته بود سریعدر آن نقطه از هر کس دیگری روی این سیاره است.

با در نظر گرفتن این قاعده، در اینجا انتخاب های من برای بهترین دنباله های کارگردانی شده توسط شخصی غیر از شخصی که فرنچایز را آغاز کرده است، آورده شده است.

بهترین دنباله های ساخته نشده توسط کارگردان فیلم اصلی

15 فیلمی که در سراسر جهان توقیف شدند

این فیلم‌ها چه به دلیل خشونت، محتوای صریح یا نمایش‌های منفی از سرزمین خود باشد، این فیلم‌ها حداقل از یک کشور خارجی گرفته شده‌اند. در اینجا 15 فیلمی که زمانی در کشورهای سراسر جهان ممنوع شده بودند را معرفی می کنیم.

منبع

Home
Account
Cart
Search