"باربی" یک رتبه شگفت انگیز از MPA دریافت کرد
اخبار سینما

“باربی” یک رتبه شگفت انگیز از MPA دریافت کرد

با توجه به مخاطبان هدف عروسک‌های باربی، می‌توان تصور کرد که اولین فیلم لایو اکشن در صفحه بزرگ باربی فیلم همچنین دقیقاً همان مخاطبان بچه های کوچکتر را هدف قرار می دهد. اما حداقل طبق گفته انجمن تصاویر متحرک، این فیلمی است که والدین ممکن است بخواهند در مورد آن احتیاط کنند.

با کمال تعجب، باربی فیلم دارای رتبه G یا PG نیست. بر اساس صفحه رسمی رتبه بندی فیلم از وب‌سایت MPA، در واقع به دلیل «ارجاعات پیشنهادی و زبان مختصر» دارای رتبه PG-13 است.

یک PG-13 معمولاً نشان می دهد که برخی از عناصر یک فیلم ممکن است برای کودکان زیر 13 سال نامناسب باشد. در اسناد رسمی MPA در مورد هر رتبه بندی، آنها می گویند که PG-13 یک “هشدار شدیدتر از سوی هیئت رتبه بندی به والدین است که تعیین می کنند فرزندان زیر سن آنها یا خیر. 13 باید فیلم متحرک را ببیند، زیرا ممکن است برخی از مطالب برای آنها مناسب نباشد” و خاطرنشان می کند: “تصویر متحرک PG-13 ممکن است از نظر موضوع، خشونت، برهنگی، احساسات، زبان، فعالیت های بزرگسالان یا عناصر دیگر فراتر از رتبه بندی PG باشد. به رده R محدود نمی رسد.

بیشتر بخوانید: 10 فیلمی که هرگز نمی دانستید که دارای رتبه R هستند

در بریتانیا، معادل انگلستان از هیئت رتبه بندی MPA ما، BBFC، داده است. باربی رتبه “12A”. این در اصل نسخه آنها از PG-13 است. این بالاتر از درجه بندی U (یا “جهانی”) و PG آنها است، اگرچه حتی از PG-13 ما سختگیرتر است. 12A به این معنی است که برای کودکان زیر 12 سال مناسب نیست – و هر کس زیر آن سن که می‌خواهد آن را ببیند باید یک بزرگسال همراه باشد. (در ایالات متحده، هر کسی هنوز هم می تواند یک PG-13 را با یا بدون محافظ ببیند؛ این یک هشدار است، نه یک محدودیت.) BBFC گفت که رتبه 12A به باربی به دلیل «تلقین متوسط، آزار و اذیت جنسی کوتاه، زبان قوی ضمنی».

تریلر برای باربیبه کارگردانی گرتا گرویگ، نشان می‌دهد که این یک نگاه تا حدی خرابکارانه به اسباب‌بازی کلاسیک کودکان است، با باربی مارگوت رابی که در دنیای پلاستیکی کامل خود چیزی کم پیدا می‌کند و وقتی با بحران وجودی مواجه می‌شود، به «دنیای واقعی» می‌رود. در آنجا، ظاهراً “حقیقت در مورد جهان” را کشف خواهد کرد. ما حدس می زنیم که حقیقت در مورد جهان حاوی چیزهایی است که از مرزهای رتبه بندی PG فراتر می رود.

باربی از 21 جولای در سینماها اکران می شود.

فیلم های بزرگی که به امتیازات وحشتناک تبدیل شدند

گاهی اوقات بهترین فیلم ها بدترین فرنچایزها را می سازند. در ده نمونه زیر، سینمای مبتکرانه و پیشگامانه منبعی برای برخی از سری فیلم‌های کم‌مورد علاقه ما شد.

منبع

Home
Account
Cart
Search