کارگردان «Dial of Destiny» در پایان باورنکردنی فیلم
اخبار سینما

کارگردان «Dial of Destiny» در پایان باورنکردنی فیلم

پست زیر حاوی تباه کننده برای ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت. مثل پایان فیلم این نیز باعث می شود که ایندیانا جونز در آن حضور داشته باشد. متاسف.

انتظار می رود مقدار مشخصی از اتفاقات فراطبیعی در پایان یک رخ دهد ایندیانا جونز فیلم سینما. با این حال، جدیدترین فیلم این مجموعه، ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت، الف می گیرد واقعا نوسان بزرگ

کل فیلم تعقیب و گریز برای هدف عنوان است که ظاهراً توسط ریاضیدان باستانی ارشمیدس ساخته شده است. (شیء، یا حداقل یک یک نازی سابق با بازی مدز میکلسن صفحه را می خواهد تا بتواند به گذشته برگردد و اشتباهات هیتلر در جنگ جهانی دوم را برطرف کند و در جنگ پیروز شود. طبیعی است که ایندی می خواهد جلوی او را بگیرد.

اما، به روش معمولی ایندیانا جونز، او در جلوگیری از افراد بد شکست می خورد. شخصیت میکلسن شماره‌گیر را دریافت می‌کند و سپس از آن برای یافتن «شکافی در زمان» استفاده می‌کند که می‌تواند هواپیما را به داخل آن ببرد. او معتقد است که به سال 1939 بازگردانده خواهد شد. در عوض، هواپیما – که شامل ایندیانا جونز و دخترخوانده‌اش هلنا شاو نیز می‌شود – در حال سفر است. مسیر البته، به محاصره رومیان سیراکوز در 212 قبل از میلاد برمی گردد. در آنجا، ایندیانا جونز غمگین می شود و متوجه می شود که پس از عشق به تاریخ در تمام زندگی، به آن سفر کرده است. او می خواهد هلنا او را در گذشته رها کند، به احتمال زیاد بمیرد. (ایندی تا این مرحله در فیلم شلیک شده است.) در عوض، هلنا به ایندی مشت می زند و او را بیهوش می کند، سپس او را به امروز می کشاند.

این یک وحشی پایان – و مطمئناً غافلگیرکننده. اما با توجه به شماره گیری سرنوشت جیمز منگولد، نویسنده و کارگردان همکار، او آن را داستانی درباره «سفر در زمان» نمی‌داند، بلکه آن را نتیجه‌ای از کاوش کل فیلم در زمان می‌داند. در فیلم، ایندی اکنون 70 ساله است و خود را عمیقاً با زندگی مدرن در اواخر دهه 1960 مغایرت می یابد.

ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت
لوکاس فیلم

بیشتر بخوانید: چگونه خالق مرد عنکبوتی نشان خود را بر ایندیانا جونز گذاشت

همانطور که منگولد گفت هالیوود ریپورتر، پایان پیچ و تاب بسیار دقیق طراحی شده بود تا با قبلی مطابقت داشته باشد ایندیانا جونز فیلم ها…

[Indiana Jones movies] همیشه نوعی تعامل خیالی بین جنبه ای از تاریخ، علم و معجزات هستند و بنابراین هدف من از پایان تصویر این بود که یک نوسان بزرگ داشته باشم که در پایان جزء اصلی این فیلم ها است. می‌خواستم ایندی با چیزی روبه‌رو شود که نه تنها عقاید او را به چالش بکشد، بلکه او را به نوعی وسوسه کند. زندگی در دنیای مدرن به قدری مایوس کننده شده بود که ایده زندگی واقعی در تاریخ ممکن بود برای او وسوسه کننده باشد.

من همه را دوست نداشتم شماره گیری سرنوشت; فکر می‌کردم گه‌گاهی کشیده می‌شود، و احساس نمی‌کنم که سکانس‌های اکشن، از جمله پیش‌گفتار هریسون فورد “جوان”، که با نکات برجسته گذشته فرنچایز مطابقت دارد، نباشد. اما من این پایان را به دلایلی که منگولد توصیف می کند بسیار دوست داشتم. این واقعاً نتیجه گیری عالی برای این داستان در مورد ایندیانا جونز قدیمی است. و پس از آن پایانی در سال 1969 پس از بازگشت آنها به زمان حال واقعا به من رسید

ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت اکنون در سینماها است

Letterboxd 10 فیلم برتر سال 2023 (تا کنون)

منبع

Home
Account
Cart
Search