آلن آرکین برنده اسکار در ۸۹ سالگی درگذشت
اخبار سینما

آلن آرکین برنده اسکار در ۸۹ سالگی درگذشت

یکی از برندگان جایزه اسکار و تونی – و یک فیلم ثابت برای چندین دهه – درگذشت. آلن آرکین در 29 ژوئن در خانه خود در کالیفرنیا درگذشت. او 89 سال داشت.

مرگ او توسط پسرانش تایید شد مجله مردم. آنها در بیانیه‌ای نوشتند: «پدر ما هم به‌عنوان یک هنرمند و هم به‌عنوان مرد، نیروی با استعداد منحصربه‌فردی از طبیعت بود. یک شوهر دوست داشتنی، پدر، پدربزرگ و پدربزرگ، او مورد تحسین قرار گرفت و عمیقاً دلتنگ خواهد شد.» دلیل مرگ ذکر نشده است.

گلنگاری گلن راس آلن آرکین
خط جدید

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های سال

آرکین که در سال 1934 در بروکلین در خانواده ای مهاجر به دنیا آمد، در اوایل دهه 1960 در صحنه تئاتر نیویورک به شهرت رسید. او برای بازی در نمایشنامه سال 1963 برنده جایزه تونی به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد شد با خنده وارد شوید. به عنوان یک مجری صحنه، آرکین همچنین یکی از اولین اعضای گروه معروف کمدی شهر دوم بود.

آرکین اولین نامزدی اسکار خود را برای سال 1967 به دست آورد روس ها می آیند، روس ها می آیند، پس از آن دو سال بعد نامزد دیگری برای قلب یک شکارچی تنهاست. او در نهایت اولین و تنها جایزه اسکار خود را در سال 2006 به خاطر ایفای نقش پدربزرگ ناراحت یک خانواده ناکارآمد در کمدی مستقل دریافت کرد. خانم سان شاین کوچولو. آرکین در سال 2013 برای آخرین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد، به خاطر نقش مکملش در نقش یک تهیه کننده دوست داشتنی و اهانت آمیز هالیوود در فیلم بن افلک. آرگو.

آرکین به عنوان یک بازیگر سینما، نیم قرن نقش های به یاد ماندنی داشت. او جایگزین پیتر سلرز در نقش بازرس کلوزو شد و در این فیلم بازی کرد بازرس کلوزو او در نسخه های سینمایی بازی کرد تا تاریکی صبر کنید و Catch-22. او در یکی از اولین فیلم های پلیسی رفیق بازی کرد، Freebie and the Bean. او در بود خانواده شوهر و ادوارد دست قیچی و موشک انداز و بنابراین من با یک قاتل تبر ازدواج کردم و گلنگری گلن راس و نقطه خالی ناخالص و در و در و در.

آرکین در تمام دهه 2010 به طور پیوسته به کار خود ادامه داد. فیلم های اخیر او شامل بازسازی لایو اکشن بود دامبو و نسخه فیلم نتفلیکس از Spenser محرمانه. آخرین حضور او در فیلم به عنوان صدا در سال 2022 انجام شد Minions: The Rise of Gru. پرمخاطب ترین پروژه او در سال های اخیر احتمالاً بود روش کومینسکی، یک سریال تلویزیونی نتفلیکس برنده جایزه که در آن آرکین با مایکل داگلاس همبازی بود. آرکین در دو فصل از سه فصل سریال بازی کرد.

به عبارت دیگر، “پربار” حتی به سختی شروع به توصیف حرفه آرکین در تجارت نمایش می کند. شما می‌توانید کل جشنواره فیلم را فقط با فیلم‌های عالی آلن آرکین برنامه‌ریزی کنید – که اگر فکرش را بکنید، راه بسیار خوبی برای ارج نهادن به این حضور فراموش‌نشدنی در سینما خواهد بود.

فیلم هایی که ژانرها را در نیمه راه تغییر دادند

این فیلم‌ها یک چیز به نظر می‌رسند – فقط در میانه به یک ژانر کاملاً متفاوت تبدیل می‌شوند.

منبع

Home
Account
Cart
Search