کارگردان «فلش» تکان دهنده ترین فیلم سینمایی را تایید کرد
اخبار سینما

چرا «فلش» در باکس آفیس آخر هفته تصادف کرد؟

تا حالا دیدی آن ویدیوی ویروسی سقوط آن زن در خط شروع یک مسابقه دو و میدانی؟ و سپس او مانند یک قدم از خط شروع خارج می شود و به پایین می افتد از نو?

این چیزی است که برای آن اتفاق افتاده است فلش در گیشه آخر هفته گذشته

کارشناسان پیش‌بینی کردند که فیلم حدود 65 تا 70 دلار فروش داشته باشد، که در حال حاضر برای فیلمی که هزینه ساخت آن 200 میلیون دلار گزارش شده است (به‌علاوه حتی بیشتر از آن برای تبلیغات) رقم بسیار ضعیفی است. در عوض، این فیلم – اولین فیلم انفرادی در دنیای گسترده DC برای ازرا میلرز فلش، و ظاهراً فیلمی که راه را برای دنیای جدید DC که از جیمز گان به سینما و تلویزیون می‌آید هموار می‌کند – در آخر هفته گذشته تنها 55.1 میلیون دلار در سینماها فروخت. . این رقم بهتر از 30.1 میلیون دلار وحشتناک است شازم! خشم خدایان با اوایل سال جاری افتتاح شد، اما حتی با 67.0 میلیون دلار هم برابری نمی کند آدم سیاه در آخر هفته افتتاحیه خود در پاییز 2022 به فروش رسید. اینکه آن فیلم قبلاً یک ناامیدی بسیار جدی محسوب می شد.

بیشتر بخوانید: همه فلش تخم مرغ عید پاک که در تئاتر از دست دادید

این اخبار اغلب در سینماهای آخر هفته گذشته بسیار تلخ بود. پیکسار عنصری همچنین شکست خورد و تنها 29.5 میلیون دلار در آخر هفته افتتاحیه خود به دست آورد – و همچنین هزینه تولید آن بیش از 100 میلیون دلار بود.

در اینجا لیست کامل پنج نفر برتر از باکس آفیس آخر هفته گذشته آمده است:

  1. فلش – 55.1 میلیون دلار
  2. عنصری – 29.5 میلیون دلار
  3. Spider-Man: Across the Spider-Verse – 27.8 میلیون دلار
  4. Transformers: Rise of the Beasts – 20.0 میلیون دلار
  5. پری دریایی کوچک – 11.6 میلیون دلار

چرا فلاپ شد

با توجه به چرا فلش کمتر از حد انتظار انجام شود، چند دلیل بالقوه وجود دارد. برای یک چیز، فلش نزدیک به یک دهه یک ملک تلویزیونی در CW بوده است – و نسخه سینمایی آن فلش کاملا جدا از نسخه تلویزیونی بود فلش. این ممکن است باعث سردرگمی برخی و بی‌علاقگی برخی دیگر شود. برای دیگری، فیلم تا حد زیادی فروخته شد نه به عنوان یک فلاش اما به عنوان یک متقاطع بزرگ از دی سی، با حضور بتمن های بن افلک و مایکل کیتون، با تریلرهایی که به شدت بر بازگشت نسخه کیتون از شخصیت چندین دهه پس از آخرین حضور او در فیلمی از دی سی تاکید داشتند.

اما به نظر می رسد که مخاطبان جریان اصلی مدرن به شدت علاقه ای به دیدن دوباره بتمن کیتون نداشتند – و مطمئناً نه به همان اندازه که علاقه مند به دیدن فیلم قبلی بودند. مرد عنکبوتی بازیگران دوباره وارد Spider-Man: No Way Home، فیلمی که ممکن است برادران وارنر باشد. قالب برای نسخه آنها فلش، با داستان قهرمانی جوان و مدرن که زیر بال برخی از ابرقهرمانان محبوب گذشته گرفته شده است.

اما دلایل بالقوه دیگری نیز وجود دارد. ستاره فیلم، ازرا میلر، یکی پس از دیگری در جریان جنجال‌هایی بود فلشفرآیند طولانی پس از تولید اگرچه میلر از سال گذشته خود را از دردسر دور نگه داشته است، اما آنها نیز در طول تور مطبوعاتی فیلم بیشتر از کانون توجه بودند. (یکی از حضور میلر در اولین نمایش جهانی فیلم بود.) این به این معنی بود فلشستاره مرکزی – بازیگر نقش فلش! – برای تبلیغ فیلم حضور نداشت.

همچنین ممکن است چند ماه قبل کمکی نکرده باشد فلش جیمز گان، مدیرعامل جدید استودیو دی سی که برای اولین بار به نمایش درآمد، فهرست ده فیلم و نمایشی را که در حال کار بر روی آنها بود، با نسخه های جدید شخصیت های DCEU اعلام کرد. گان تماس گرفت فلش “یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی که تا به حال ساخته شده است” در حالی که او در حال تبلیغات برای دنیای DC قریب الوقوع خود بود. اما وقتی به مردم می گویید فلانی بهترین فیلم تاریخ است و در عین حال به آنها می گویید که روی دسته ای از فیلم های نامحبوب پاک می کنید تا کاری کاملاً جدید انجام دهید، ممکن است کمی پیام متفاوت باشد.

و به نظر می رسد که مخاطبان با گان موافق نبودند. فلش آخر هفته گذشته فقط یک CinemaScore «B» از مشتریان پرداخت کرد. در واقع، این حتی بدتر از نسخه تئاتری است لیگ عدالت، فیلمی که ظاهراً هیچ کس از آن لذت نمی برد، اما همچنان امتیاز B+ CinemaScore را دریافت کرد.

شاید مخاطبان در این مرحله با DCEU کار خود را تمام کرده باشند و برای آنچه در آینده در راه است آماده باشند. به جز اینکه DCEU هنوز چیزی است که در راه است. این تابستان و اواخر امسال هنوز وجود دارد دو تا بیشتر فیلم‌های DCEU که قرار است در سینماها عرضه شوند: سوسک آبی و آکوامن و پادشاهی گمشده کشتن این فرنچایز سخت تر از دشمن اصلی سوپرمن Doomsday است.

هر فیلم DCEU از بدترین تا بهترین رتبه بندی می شود

از جانب مرد فولادی به فلش، ما هر فیلم را در DC Extended Universe رتبه بندی کردیم.

منبع

Home
Account
Cart
Search