10 فیلم بد با یک صحنه عالی
اخبار سینما

10 فیلم بد با یک صحنه عالی

چیزی به نام فیلم «کامل» وجود ندارد – اگرچه برخی از فیلم‌ها قطعاً به هم نزدیک می‌شوند. اغلب فیلم ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند. برخی از آنها به طور مداوم عالی هستند، در حالی که برخی دیگر نتوانسته اند به نشانه های خود ضربه بزنند. کیفیت یک فیلم سیاه و سفید نیست – فضای زیادی برای آن منطقه خاکستری وجود دارد. فیلم‌های خارق‌العاده زیادی وجود دارند که صحنه‌های پایین‌تری دارند. از سوی دیگر، حتی فیلم‌هایی که به طور گسترده به عنوان «بد» در نظر گرفته می‌شوند، ممکن است درخششی از عظمت داشته باشند – یا حداقل، یک صحنه باورنکردنی. بیایید نگاهی به برخی بیاندازیم، درست است؟

شاید این یک صحنه آغازین حماسی باشد که چه چیزی را تنظیم می کند میتوانست یک درام شگفت انگیز بوده است یا شاید این یک پیچش داستانی تکان دهنده است که به روایت انرژی می بخشد. شاید حتی یک استراحت دلپذیر از رویدادهای اصلی فیلم باشد. مهم است به خاطر داشته باشید که حتی اگر از فیلمی که در حال تماشای آن هستید لذت خاصی نبرید، همیشه این احتمال وجود دارد که یک صحنه واقعاً به یاد ماندنی در گوشه و کنار باشد. دوربین مناسب یا اجرای مسحورکننده می‌تواند یک فیلم بی‌درخشش را حتی برای چند دقیقه کوتاه ارتقا دهد.

در حالی که عظمت یک فیلم بر اساس سلیقه شخصی تماشاگر ذهنی است، فیلم های خاصی وجود دارند که شهرت پیدا کرده اند، خوب … خوب نیستند. با این حال، ما یک صحنه از هر کدام را که به عنوان جذاب به نظر می رسد، جدا کرده ایم. از صحنه‌های تعقیب و گریز پیچیده گرفته تا اعداد موسیقی شگفت‌انگیز، در اینجا 10 صحنه خوب اجرا شده و قابل تماشا از فیلم‌هایی که توسط منتقدان به تصویر کشیده شده‌اند، آورده شده است.

بیشتر بخوانید: بدترین نمایش های برادوی بر اساس فیلم های کلاسیک

 • 1

  جوخه انتحاری (2016)

  صحنه: مبارزه هارلی کوین در آسانسور

  جوخه انتحاری همه جا بود شخصیت‌ها به صورت نازک نوشته شده‌اند، ساختار داستان به هم ریخته است… در چندین سطح ناکام است. اما هارلی کویین مارگو رابی توانست نقطه درخشانی باشد. او در این نقش کاملاً انتخاب شد و تماشای ضربات بد مردان بد او با چوب بیسبال همیشه سرگرم کننده خواهد بود. در یک صحنه، او سوار بر آسانسور می‌شود و مخالفانش را بی‌رحمانه می‌کشد و همزمان موهایش را مرتب می‌کند. وقتی از آسانسور بیرون می‌آید، درست از جلوی گروهی از شخصیت‌های خشن عبور می‌کند و باسن‌هایش را بدون هیچ مراقبتی در دنیا تکان می‌دهند. خیلی بد است

 • 2

  پروم (2020)

  صحنه: ترنت همه چیزش را با «همسایه خود را دوست بدار»

  اقتباس رایان مورفی از موزیکال برادوی پروم در طول اجرای 131 دقیقه‌ای آن، علی‌رغم ترکیبی از استعدادهای کلاس جهانی، نت‌های مسطح زیادی به دست آورد. به سختی می توان هر یک از بازیگران را به خاطر انتخاب های خلاقانه ضعیف سرزنش کرد – اگرچه چندین منتقد بازی بیش از حد پر زرق و برق جیمز کوردن در نقش بری گلیکمن را دوست نداشتند. صرف نظر از این، تماشای فیلم زمانی که به ستاره‌ها این فرصت داده شد که بهترین کار را انجام دهند – آواز خواندن و رقصیدن با قلبشان – سرگرم‌کننده‌ترین فیلم بود. برجسته‌تر، اجرای اندرو رانلز در «همسایه‌ات را دوست بدار» در مرکز خرید محلی شهر میدوسترن است. رانلز که به خاطر کارش در برادوی شهرت دارد کتاب مورمون (و همچنین نقش ایلیا در کمدی HBO دختران) به ما یادآوری می کند که هر فیلم موزیکال قبل از هر چیز باید سرگرم کننده باشد.

 • 3

  اتفاق افتادن (2008)

  صحنه: خودکشی سنترال پارک

  ام نایت شیامالان اتفاق افتادن کاملا رک و پوست کنده است. اما فرض اولیه آن واقعاً جالب است – جهان با یک بیماری مرموز غلبه کرده است که باعث می شود تعداد زیادی از مردم دست به خودکشی بزنند. این فیلم در یک روز معمولی در پارک نمادین شهر نیویورک اکران می شود، تا زمانی که انبوهی از مردم به طور مرموزی در مسیر خود یخ می زنند. ماجرا با دختری روی نیمکت پارک شروع می‌شود که بی‌درنگ کتابش را زمین می‌گذارد، سنجاق سرش را بیرون می‌آورد و با چاقو به گردن خود می‌زند. از آنجا به هرج و مرج خشونت آمیز تبدیل می شود. در حالی که به طور کلی، اتفاق افتادن فوق‌العاده احمقانه است، صحنه آغازین واقعاً سرد کننده است.

 • 4

  بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت (2016)

  صحنه: سکانس افتتاحیه

  به عنوان پیگیری به مرد فولادی، بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت دست و پا زدن در میان یک داستان بالقوه قدرتمند. این ناامید کننده تر از هر چیزی است – پتانسیل زیادی برای فیلمی وجود داشت که در آن بتمن (بن افلک) و سوپرمن (هنری کاویل) رو در روی هم قرار می گیرند. با این حال، یک چیزی که فیلم درست شد، سکانس آغازین آن بود. در یک فلاش بک، بروس وین از مراسم تشییع جنازه والدینش فرار می کند و به غاری می افتد، جایی که توسط گردابی از خفاش ها بلند می شود. این صحنه با خاطرات بروس از مادر و پدرش به دست یک دزد مسلح قطع می‌شود، و در نتیجه یک سکانس شیک و بد خلق می‌شود که به انسان‌سازی Crusader Caped برای بقیه فیلم کمک می‌کند.

 • 5

  گرگ و میش (2008)

  صحنه: بازی بیسبال

  بر اساس رمان پرفروش استفانی مایر به همین نام، گرگ و میش آنقدر مقدر نبود که یک شاهکار سینمایی باشد، بلکه قرار بود یک سرویس هوادار برای جمعیتی خاص از نوجوانان و نوجوانان خون آشام دوست باشد. در حالی که برای هزاره ها تبدیل به یک فرقه کلاسیک اردویی شده است، هرگز واقعاً جدی گرفته نشد. اما همه ما می توانیم موافق باشیم که صحنه بیسبال در طول طوفان بسیار حماسی است، درست است؟ این صحنه با تک آهنگ «Supermassive Black Hole» ساخته Muse در سال 2006، خانواده کالن را در حال شرکت در جالب‌ترین رویداد ورزشی خانوادگی تمام دوران به تصویر می‌کشد. قدرت و سرعت مافوق بشری آنها – همراه با صدای نمادین آلیس، برای جذب کامل هر بیننده کافی است.

 • 6

  خاستگاه مردان ایکس: ولورین (2003)

  صحنه: صحنه مبارزه ددپول

  علی‌رغم بازی جذاب هیو جکمن، خاستگاه مردان ایکس: ولورین نمی توانم بر طرح کلیشه ای و بیش از حد آن غلبه کنم. یک استثنا؟ صحنه مبارزه ددپول (رایان رینولدز). نه تنها رویارویی او با ولورین فوق‌العاده فشرده و با رقص خوب است، این صحنه به عنوان اولین فیلم سینمایی ددپول نیز عمل می‌کند. در حالی که وید ویلسون که در اینجا می بینیم بسیار متفاوت از شخصیتی است که در آن ملاقات می کنیم ددپول، هنوز هم دیدن یک شخصیت نمادین که برای اولین بار روی پرده زنده می شود، هیجان انگیز است.

 • 7

  Wonder Woman 1984

  صحنه: جت نامرئی

  در حالی که زن شگفت انگیز لحن درست را زد، پیگیری آن، Wonder Woman 1984 یک امر بسیار ناهموارتر بود. سرعت خاموش است، داستان پیچیده است، و هر موقعیت امیدوارکننده ای به محض معرفی رها می شود. با این حال، هر زمان که دایانا پرینس (گال گدوت) با استیو ترور (کریس پرت) صفحه نمایش را به اشتراک می گذارد، فیلم می درخشد. صحنه ای که آنها یک جت نامرئی را می دزدند شیرین و عاشقانه است – و لحظه ای که آنها از میان نمایش آتش بازی پرواز می کنند کاملاً جادویی است. گدوت و کاج شیمی فوق العاده ای دارند و حیف است که فیلم بیشتر به آن گرایش نداشته باشد.

 • 8

  گربه ها (2019)

  صحنه: گریزابلا “حافظه” را از بین می برد

  یک بار نقدهای کاملاً افتضاح برای اقتباس سینمایی اندرو لوید وبر گربه ها شروع شد، بازیگران لیست A فیلم به طور قابل درک از هیاهوی وحشتناک فاصله گرفتند. اما علاوه بر بدن‌های غیرعادی مبهم انسان و سوسک‌های رقصنده جذاب، بینندگان می‌توانند پشت یک نقطه روشن گرد هم بیایند – بازی جنیفر هادسون در نقش گریزابلا. هادسون موظف است که مشهورترین آهنگ موزیکال، “Memory” را بخواند، آهنگی که حتی محبوبیت فوق‌العاده وبر برادوی را تحت الشعاع قرار داده است. و ما فقط این را می گوییم – هادسون حتی با پوششی از خز نازک CG پوشیده شده است. عملکرد او خام، پایه و اثیری است، تنها نکته برجسته در فیلمی که بیش از آنکه لذت ببرد، مزاحم است.

 • 9

  جنگ ستارگان: اپیزود اول – تهدید شبح (2002)

  صحنه: دوئل سرنوشت ها

  این جنگ ستارگان سه گانه prequel اغلب طرفداران را تقسیم می کند – اما تقریباً همه می توانند موافق باشند که در مقایسه با سه گانه اصلی، آنها به سادگی خوب نیستند. تهدید فانتوم به ما نگاهی اجمالی به عظمت می دهد، اما در نهایت، Jar Jar Binks بسیار زیاد است و عمق و شخصیت به اندازه کافی توسعه نمی یابد. همانطور که گفته شد، دوئل شمشیر نوری بین Obi Wan Kenobi، Qui-Gon Jinn و Darth Maul یکی از هیجان‌انگیزترین سکانس‌های این مجموعه است. یک تجلیل افتخاری به صحنه مسابقه غلاف Anakin در Tatooine می رسد – بسیار خیره کننده است.

 • 10

  مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 (2014)

  صحنه: گوئن استیسی می میرد

  مرد عنکبوتی شگفت انگیز مجموعه فیلم – در حالی که مورد علاقه برخی از طرفداران سرسخت بود – در زمان اکران خود مورد تحسین قرار نگرفت. اما از زمانی که اندرو گارفیلد دوباره نقش پیتر پارکر را در آن بازی کرد Spider-Man: No Way Home، بینندگان خاطرات دوران تصدی او را با گذشت بیشتری مرور کرده اند. و ناگفته نماند، صحنه ای که گوئن استیسی (اما استون) به مرگ نابهنگامش سقوط می کند، واقعاً تکان دهنده است. پیتر تلاش می کند تا گوئن را هنگام پایین آمدن از برج ساعت نجات دهد، اما تار او فقط یک ثانیه دیر به بدن او چنگ می زند – او با پیاده رو تماس می گیرد و در اثر برخورد می میرد. او سطرهای «تو خوبی» و «با من بمان» را به زبان می آورد. بیهوده تلاش می کند تا او را برگرداند، اما دیگر دیر شده است. او حتی نمی تواند خداحافظی کند. این یک لحظه دلخراش است که جاذبه های بسیار مورد نیاز را به فیلم اضافه می کند.

منبع