چگونه بتمن بن افلک به مایکل کیتون تبدیل می شود
اخبار سینما

چگونه بتمن بن افلک به مایکل کیتون تبدیل می شود

پست زیر حاوی SPOILERS برای فلش است. حداقل برای نسخه ای که در جهان ما پخش می شود.

در این مرحله، من فکر می‌کنم بیشتر مخاطبان به اندازه‌ای فیلم‌های چندجهانی را دیده‌اند تا بفهمند که هر کدام با مجموعه‌ای از قوانین همراه است. آنها تصور می کنند که این فیلم ها در واقعیتی وجود دارند که در آن نسخه های متعددی از شخصیت های معروف وجود دارد. گاهی اوقات، این شخصیت ها از نظر فیزیکی یکسان هستند – مانند انواع دکتر استرنج در چند جهان جنون نقش همه توسط بندیکت کامبربچ. گاهی اوقات، شخصیت ها ممکن است کمی متفاوت به نظر برسند. توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و تام هالند تقریباً قد و هیکل یکسانی دارند، اما می‌توانید هر کدام از آنها را از یک ترکیب انتخاب کنید. Spider-Man: No Way Home بدون هیچ گونه سردرگمی

ولی فلش دارای تنوعی از حداقل یک کاراکتر است که آنقدر گیج کننده است که کمی گیج کننده است. بتمن در جهان اولیه خود (که توسط افراد بسیار رسمی به عنوان “دنیای توسعه یافته دی سی” شناخته می شود) شبیه بن افلک است، یک میلیاردر میانسال و خوش تیپ، با موهای قهوه ای.

سپس فلش ازرا میلر به دوران کودکی خود بازمی گردد و مادرش (ماریا وردو) را از مرگ نجات می دهد. وقتی او به زمان حال برمی گردد، او هنوز زنده است و زندگی خانگی او شاد است – اما بقیه جهان در مشکل عمیقی قرار دارند. لیگ عدالت دیگر وجود ندارد و ژنرال زود به تازگی برای فتح این سیاره آمده است. فلش که جای دیگری ندارد به سراغ یک بتمن بازنشسته می رود – فقط این مرد شبیه بن افلک نیست، او شبیه مایکل کیتون است، مردی که بیش از 30 سال پیش نقش بتمن را بازی کرد – و از نظر فنی یک شهروند سالخورده است. با موهای خاکستری و چین و چروک مناسب. (بن افلک 50 ساله، مایکل کیتون 71 ساله است.)

بیشتر بخوانید: بازیگرانی که نقش های بزرگ دی سی را رد کردند

درک اینکه چگونه یک تغییر کوچک در گذشته می تواند عواقب عظیمی برای آینده داشته باشد آسان است. (حتی یک فرد مهم را از جهان حذف کنید – آبراهام لینکلن – و تمام تاریخ بازنویسی می شود.) اما باز هم، این پیامدها بر روی آینده. تغییرات فلش در گذشته حدود 15 سال پیش رخ می دهد – بعد از اینکه بتمن بن افلک به عنوان، می دانید، بن افلک متولد می شد. در جدول زمانی خود، او ممکن است قبلاً در آن نقطه بتمن بوده باشد!

حتی اگر بپذیریم که مادر فلش نمرده است و جهان را تحت تأثیر قرار داده است، ظاهراً آنها یک مرد 50 ساله را به یک پیرمرد 70 ساله تبدیل نمی کنند. زندگی یا مرگ یک زن، مثلاً در سال 2005، چگونه می‌تواند بر اینکه یک نوزاد مثلاً در سال 1945 یا 1965 متولد شده است، تأثیر بگذارد؟

فلش هم همین را متعجب می کند. بروس وین کیتون همه چیز را با استفاده از یک کاسه اسپاگتی برای او توضیح می دهد.

این مالتی‌ورس DC است، نه مارول یا سونی، و آن‌ها طبق قوانین خودشان بازی می‌کنند. کیتون می‌گوید برخی از مردم (مانند داک براون، همراه با افرادی که آن فیلم‌های چندجهانی دیگر را می‌سازند) جهان چندگانه را به‌عنوان شاخه‌هایی در زمان تصور می‌کنند. شخصی به گذشته سفر می‌کند و چیزی را تغییر می‌دهد – مثلاً اینکه مادر فلش زنده می‌شود یا می‌میرد – و از آن نقطه به بعد، رویدادها متفاوت است. برای توضیح آن مثال، او دو تکه اسپاگتی نپخته را برداشته و آنها را کنار هم نگه می دارد. سپس انگشتی را در وسط دو تکه قرار می دهد و یک رشته اسپاگتی را از دیگری دور می کند. این یک شاخه در زمان است.

اما، بتمن کیتون می گوید، زمان است نه خطی (آیا می خواهید با او بحث کنید؟ او بتمن است!) او می گوید که وقتی نقطه ای از تاریخ را تغییر می دهید، نه تنها بر آنچه پس از آن اتفاق می افتد بلکه بر آنچه قبلاً قبل از آن رخ داده است نیز تأثیر می گذارد. او این ایده را با گرفتن دو تکه اسپاگتی خود و چرخاندن آنها به طوری که آنها فقط در وسط لمس شوند، مانند تقاطع بین دو خیابان نشان می دهد.

کیتون توضیح نمی دهد چگونه گذشته به گونه ای تغییر یافته بود که بروس وین 20 سال زودتر به دنیا آمده است، یا اینکه چرا او اکنون شبیه آن شخص است. جانی خطرناک به جای پسر از ویل هانتینگ خوب. اما، پس چگونه می توانست؟ بتمن کیتون نمی داند چگونه این اتفاق افتاده است. و در نهایت این مشخصات به نوعی بی اهمیت هستند. چی است مهم اصول منطق سفر در زمان است. و کسانی که او به وضوح بیان می کند.

راه دیگری که می توانید در مورد همه اینها فکر کنید این است که تصور کنید فلش چگونه در طول زمان به عنوان سنگریزه ای که به سطح آب آرام رها می شود سفر می کند. سنگریزه باعث ایجاد موج می شود و آن موج در هر جهت گسترش می یابد، نه فقط در یک جهت. و بنابراین هنگامی که فلش در لحظه ای در گذشته که مادرش کشته شد، رها می شود، و او از مرگ او جلوگیری می کند، بر همه زمان ها در هر جهت تأثیر می گذارد. و این به نوعی بن افلک را به مایکل کیتون تبدیل می کند. برای کشف کردن هر چیزی بیشتر از آن از فقط فلش، شما باید بزرگترین کارآگاه دنیا باشید.

عجیب ترین کمیک های مارول که تا به حال منتشر شده است

از بین هزاران کمیک منتشر شده توسط مارول، اینها بسیار عجیب ترین هستند.

منبع

Home
Account
Cart
Search