جان رومیتا پدر هنرمند افسانه ای مرد عنکبوتی درگذشت
اخبار سینما

جان رومیتا پدر هنرمند افسانه ای مرد عنکبوتی درگذشت

جان رومیتا پدر شاید بیشتر به‌خاطر اینکه یک هنرمند برجسته مرد عنکبوتی بود و یکی از بادوام‌ترین قهرمانان مارول را خلق کرد، شناخته می‌شد، اما او خیلی بیشتر از این بود. او همچنین پدر و شوهری مهربان بود.

جان رومیتا پدر به مرگ طبیعی با آرامش درگذشت. او 93 سال داشت. پسر او و همکار هنرمند کتاب های مصور جان رومیتا جونیور بیانیه زیر را به اشتراک گذاشت:

این را با دلی سنگین می گویم. پدرم با آرامش در خواب از دنیا رفت. او یک اسطوره در دنیای هنر است و افتخار من است که راه او را ادامه دهم. لطفاً نظر خود را حفظ کنید و به احترام خانواده من تسلیت بگویید. او بزرگترین مردی بود که تا به حال دیدم.

رومیتا هنرمندی بود که جایگزین استیو دیتکو خالق مرد عنکبوتی شد مرد عنکبوتی شگفت انگیز زمانی که در اواسط دهه 1960 سریال را ترک کرد و زندگی و انرژی تازه ای به سریال آورد. در طول مدت تصدی خود در این کتاب، او مری جین واتسون را خلق کرد و به معرفی شخصیت هایی مانند کینگ پین و پانیشر کمک کرد. بعدها، او همچنین در ساخت لباس اصلی ولورین قبل از معرفی او در صفحات کمک کرد. هالک شگفت انگیز #181.

رومیتا در سال 1930 متولد شد و در بروکلین بزرگ شد و در دهه 1950 با کمیک شروع کرد. زمانی که کتاب های عاشقانه محبوبیت پیدا کرد، او به یکی از هنرمندان تعیین کننده این ژانر تبدیل شد. او همان استعداد را در کار خود به ارمغان آورد مرد عنکبوتی شگفت انگیز.

او در اواسط دهه 1960 به مارول پیوست و اولین موفقیت خود را در آنجا در زمینه تصویرسازی به دست آورد. دردویل. پس از اینکه مرد عنکبوتی در صفحات مهمان نقش اصلی را انجام داد دردویل شماره 16 و 17، استن لی کنسرت را به جای استیو دیتکو به عنوان هنرمند اصلی مرد عنکبوتی به او داد. رومیتا سال‌ها با کتاب باقی ماند و به بازتعریف ظاهر پیتر پارکر، گوئن استیسی و بقیه بازیگران مرد عنکبوتی کمک کرد. بعدها، رومیتا مدیر هنری مارول شد و به مربیگری نسل های جوان تر هنرمندان کمک کرد.

مارول در پستی در اینستاگرام نوشت: «جان رومیتا پدر ستونی از دنیای مارول بود و استعداد او دهه‌ها از معروف‌ترین داستان‌ها و شخصیت‌های مارول را مشخص کرد. او دلتنگ خواهد شد.

هر فیلم مرد عنکبوتی، از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

با قدرت فوق العاده، فیلم های مرد عنکبوتی عالی عرضه می شود. (گاهی.)

منبع

Home
Account
Cart
Search