هریسون فورد می‌گوید که همیشه می‌دانست دکارد یک شبیه‌ساز است
اخبار سینما

هریسون فورد می‌گوید که همیشه می‌دانست دکارد یک شبیه‌ساز است

برای چندین دهه، رمز و راز پیرامون شخصیت هریسون فورد، ریک دکارد، به این فیلم کمک کرد تا به یکی از بزرگترین عناوین کالت دهه 80 تبدیل شود. دکارد یک بلید رانر است، یک پلیس آینده که «تکرارکننده‌ها» را ردیابی می‌کند، انسان‌های مصنوعی که تقریباً شبیه انسان‌های گوشت و خون واقعی هستند. در حالی که به نظر می رسد دکارد یک مرد واقعی است همه تکرار کننده ها، و در طول سال ها، بلید رانر کارگردان، ریدلی اسکات اصرار دارد که در حالی که او عمدا آنجا را ترک کرده است بلید رانر مبهم بود، او معتقد بود که شخصیت فورد نیز مخفیانه یک تکرار کننده است. آن ابهام ادامه پیدا کرد بلید رانر 2049، جایی که فورد نقش دکارد را بدون تایید رسمی منشأ دکارد به هر طریقی انجام داد.

خود فورد همیشه در مصاحبه هایش ادعا کرده که معتقد است دکارد یک انسان است. برای نمونه‌هایی از آن می‌توانید «Harrison Ford» و «Replicant» را در گوگل جستجو کنید. این به معنای واقعی کلمه یک بحث و مناظره بوده است که سال‌ها در جریان بوده است و فورد همیشه به تفنگ خود در این مورد پایبند بوده است: دکارد نه یک تکرار کننده اما در مصاحبه جدید با درخواست کنیدفورد سرانجام خود را برعکس کرد – و پذیرفت که می‌دانست دکارد در تمام این مدت یک تکرارکننده بوده است.

فورد که از او خواسته شد توضیح دهد چرا ریدلی اسکات فکر می کند دکارد یک تکرار کننده است و او مخالف است، پاسخ داد: “من همیشه می‌دانستم که من یک تکرارکننده هستم، اما فقط می‌خواستم به آن فشار بیاورم.»

بیشتر بخوانید: آ بلید رانر سریال های تلویزیونی به آمازون می آیند

فورد همچنین دلیل بسیار قابل قبولی ارائه کرد که چرا، اگر در اعماق وجودش می دانست که دکارد یک انسان واقعی نیست، سال ها و سال ها همچنان اصرار می کرد که چنین است:

من فکر می‌کنم یک تکرارکننده می‌خواهد باور کند که آنها انسان هستند، یا حداقل این یکی اینطور بود.

خب! حالا شما مالک آن هستید. 40 سال بعد، این بحث تقریباً متوقف شد. منظورم این است که اگر بخواهید فیلم را با دکارد به عنوان یک انسان تفسیر کنید، مطمئناً می توانید. اما حالا هم کارگردان و هم ستاره با شما موافق نیستند.

فورد در مرحله بعدی دیده خواهد شد ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشتکه از 30 ژوئن در سینماها اکران می شود. می توانید مصاحبه کامل فورد با او را تماشا کنید درخواست کنید زیر

فیلم‌های کم ارزش دهه 90 که می‌توانید در جریان تماشا کنید

این فیلم‌ها عشقی را که لایق آن هستند دریافت نمی‌کنند – اما می‌توانید هم‌اکنون آنها را در خانه پخش کنید.

منبع

Home
Account
Cart
Search