"اتصال فرانسوی" در جریان سانسور شده است
اخبار سینما

“اتصال فرانسوی” در جریان سانسور شده است

ویلیام فریدکین فیلم 1971 اتصال فرانسوی اکنون به عنوان یک کلاسیک از ژانر جنایی مورد استقبال قرار می گیرد. متأسفانه، قطعاً محصول زمان خود است. در حالی که استفاده از توهین هرگز درست نیست، اما قطعاً در کل در دهه 1970 از نظر اجتماعی قابل قبول تر بود. در نتیجه، آنها اغلب در فیلم‌های قدیمی‌تر ظاهر شده‌اند. گاهی اوقات، آنها حتی توسط قهرمانان داستان یا افرادی که قرار است در غیر این صورت با آنها ارتباط برقرار کنیم، استفاده می شوند. این مورد در مورد شخصیت پلیس جین هکمن، پوپی دویل، است اتصال فرانسوی

این فیلم روایتی تخیلی از یک پرونده واقعی است که در آن نقشه ای برای قاچاق مواد مخدر از فرانسه به نیویورک کشف شد. همچنین یکی از معروف ترین تعقیب و گریزهای ماشینی در تاریخ سینما را در خود دارد. این شامل دویل، در یک ماشین، تعقیب قطار مرتفع در سراسر شهر نیویورک است.

فاکس قرن بیستم
فاکس قرن بیستم

بیشتر بخوانید: کلاسیک های دهه 70 که حتی امروز هم نمی توانستند ساخته شوند

در صحنه‌ای کلیدی، پاپی دویل هکمن از کلمه n استفاده می‌کند – و اگرچه هنوز جزئیات دقیقی از اینکه چه کسی آن را حذف کرده یا چرا آن را حذف کرده است، مشخص نشده است. طرفداران کشف کرده اند که نسخه ای از فیلم که در حال حاضر در کانال Criterion پخش می شود، این لکه را از بین برده است. (هواداران همچنین دریافته اند که چاپ فیلم که در حال حاضر در فروشگاه iTunes اپل موجود است نیز سانسور شده است.)

معیار معمولاً برای بازیابی و پخش فیلم‌های کلاسیک یا تأثیرگذار فرهنگی در نسخه‌هایی که فیلمسازان آن‌ها در نظر گرفته‌اند شناخته می‌شود – نه جایی که انتظار دارید چاپ سانسور شده یک فیلم را پیدا کنید. از زمانی که دیزنی فاکس قرن بیستم و کتابخانه فیلم فاکس را خریداری کرد، این شرکت حقوق اتصال فرانسوی، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا آنها مسئول حذف کلمه توهین آمیز از فیلم هستند یا خیر.

شاید آنچه ما در اینجا می بینیم نوعی تجدیدنظرطلبی تاریخی است که در پی انکار گذشته مشکل ساز به دنبال پول بیشتر است. در حالی که بهتر است هالیوود هرگز مرحله ای نداشته باشد که در وهله اول مشکلی نداشته باشد، اینطور نیست. اما کسانی که تاریخ را تصدیق نمی کنند محکوم به تکرار آن هستند.

بهترین اسکار بهترین فیلم برندگان تاریخ

بیش از 90 فیلم موفق به کسب عنوان بهترین فیلم از جوایز اسکار شده اند. اینها بهترین از بهترین ها هستند.

منبع

Home
Account
Cart
Search