فیلم جدید هایائو میازاکی بدون تریلر اکران می شود
اخبار سینما

فیلم جدید هایائو میازاکی بدون تریلر اکران می شود

فیلم بعدی هایائو میازاکی (و ظاهراً نهایی – اگرچه قبلاً گفته بود) قرار است تا یک ماه دیگر در ژاپن اکران شود. با این حال، تا به امروز، تقریباً هیچ چیز در مورد فیلم به جز عنوان شناخته نشده است – چطوری زندگی می کنی؟ – و این واقعیت که بر اساس یک رمان معروف ژاپنی به همین نام درباره پسری است که پس از مرگ پدرش به بلوغ می رسد. هیچ صداپیشگی اعلام نشده، هیچ خلاصه داستان رسمی وجود ندارد، هیچ تاریخ انتشار در ایالات متحده وجود ندارد. هیچ چی.

عجیب‌تر و شگفت‌انگیزتر از همه، حتی یک تریلر هم وجود ندارد – حتی با وجود اینکه این فیلم به سختی شش هفته از اکرانش می‌گذرد، چیزی که تقریباً در دنیای سینمای بین‌المللی بی سابقه است. تک تک فیلم ها، از جمله فیلم هایی که به مراتب کوچکتر از چطوری زندگی می کنی؟، حداقل یک تریلر یک ماه قبل از انتشار داشته باشد. خب چه خبر است؟

در یک مصاحبه جدید (از طریق هالیوود ریپورتر)، تهیه کننده میازاکی، توشیو سوزوکی، گفت که این کاملاً از روی طراحی بوده است: خیر تریلر قبل از اکران فیلم در ژاپن منتشر شد. به قول خودش،

یک فیلم آمریکایی وجود دارد – آه، تقریباً عنوانش را با صدای بلند گفتم! – تابستان امسال تقریباً در همان زمان منتشر می شود [as How Do You Live?] … آنها سه تریلر برای آن ساخته اند و یکی یکی منتشر کرده اند. اگر هر سه را تماشا کنید، می‌دانید که قرار است در آن فیلم چه اتفاقی بیفتد. پس تماشاگران سینما در مورد آن چه احساسی دارند؟ حتماً افرادی هستند که پس از تماشای تمام تریلرها، واقعاً تمایلی به دیدن فیلم ندارند. بنابراین، من می خواستم برعکس آن را انجام دهم.

استودیو گیبلی میازاکی برای اولین بار تاریخ اکران فیلم را در دسامبر 2022 اعلام کرد و پوستری برای فیلم به همراه عنوان “تحقیقی” آن که تاکنون تغییری نکرده است، توییت کرد.

بیشتر بخوانید: استودیو گیبلی فیلم جدید هایائو میازاکی را معرفی کرد

سوزوکی خاطرنشان کرد که این یک تغییر عمدی سرعت برای گیبلی بود و خاطرنشان کرد: «انجام همان کاری که قبلا انجام داده‌اید، بارها و بارها، از آن خسته می‌شوید. بنابراین می‌خواستیم کاری متفاوت انجام دهیم.»

باید ببینیم که آیا استودیو (و هر کسی که برای توزیع فیلم در ایالات متحده با آنها همکاری می کند) هر زمان که می شود همین رویکرد را اتخاذ می کند یا خیر. چطوری زندگی می کنی? در آمریکا منتشر می شود. من نگران هستم که فیلم بدون تریلر برای تبلیغ آن کاملاً گم شود. سپس دوباره، فیلم های میازاکی همیشه رویداد هستند. حداقل، طرفداران انیمیشن قرار است برای این یکی ظاهر شوند، چه آن را تبلیغ کنند یا نه.

ترسناک ترین فیلم های کودکانه تاریخ

منبع

Home
Account
Cart
Search