دنباله ای با قدرت بزرگ
اخبار سینما

دنباله ای با قدرت بزرگ

به طور کلی دو نوع دنباله وجود دارد: آنهایی که موفقیت فیلم قبلی را برای سود مالی دوباره تکرار کنید، و آنهایی که از موفقیت فیلم قبلی به عنوان مجوزی برای آزمایش استفاده می کنند. Spider-Man: Across the Spider-Verse فقط آن نوع دوم دنباله نیست، در واقع همینطور است در باره ساختن دقیقا این نوع فیلم اگر فیلم یک شرور واقعی داشته باشد، آن کرکس یا نقطه نیست. این است ایده خلق یک اثر هنری به روشی خاص صرفاً به این دلیل که همیشه اینطور بوده است.

برای اینکه بگویم چگونه یا چرا ممکن است ما را با آیه اسپویلر آشنا کند، بنابراین افکار خاص خود را در مورد آن موضوع برای مقاله بعدی رزرو می کنم. در حال حاضر، ارزش این را دارد که به روشی غیر اسپویل بگوییم که در سراسر آیه عنکبوتی فقط تکرار قبلی نیست به آیه عنکبوتی. در حالی که شامل اکثر شخصیت‌های اصلی یکسان و طرحی است که شامل مردان عنکبوتی و زنان (و بچه گربه‌ها) از جهان‌های مختلف می‌شود، این یک داستان اتحاد مجدد احساس خوبی درباره قهرمانان محبوب ما نیست که برای متوقف کردن یک تهدید آخرالزمانی تلاش می‌کنند. همانطور که آنها یاد می گیرند که آنقدر که فکر می کردند در جهان (از نظر فنی چندجهانی) تنها نیستند. در واقع به برعکس نزدیکتر است.

11022640 – SPIDER-MAN: ACROSS THE SPIDER-VERSE
با حسن نیت از سونی پیکچرز

بیشتر بخوانید: ما قرمز را امتحان کردیم در سراسر آیه عنکبوتی هوپر

حدود یک سال و نیم بعد از وقایع اول آیه عنکبوتی، مایلز مورالس (شمیک مور) محله دوستانه مرد عنکبوتی زمین است. او سنش بالاتر است و کمی ضعیف تر است، اما هنوز هم همان مشکلات را دارد. وب زنی زمان زیادی را می گیرد، بنابراین مایلز همیشه به کلاس ها، جلسات مشاور راهنمایی و مهمانی هایی با والدین مهربان اما ناامید خود، جفرسون (برایان تایری هنری) و ریو (لونا لورن ولز) دیر می رسد. و حتی با وجود اینکه مایلز در فیلم قبلی با گروهی از مردان عنکبوتی از ابعاد متفاوت پیوند داشت (از جمله اسپایدر گوئن هایلی استاینفلد و اسپایدی میانسال جیک جانسون، پیتر بی پارکر)، او همچنان احساس انزوا و تنهایی می کند. از آن زمان هیچ یک از دیگر قهرمانان Spider-Verse در زمین مایلز ظاهر نشده اند به آیه عنکبوتی.

دلایلی که چرا در طول فیلم به تدریج مشخص می شود، پس از اینکه گوئن سرانجام مایلز را ملاقات می کند – تا حدی برای بررسی یک فوق شرور جدید به نام Spot (جیسون شوارتزمن) که قدرت ایجاد پورتال های بین بعدی را دارد و به طرز خطرناکی به آن نزدیک است. باز کردن توانایی سفر در چندجهانی. گوئن به عنوان جدیدترین عضو «انجمن عنکبوتی»، مجموعه عظیمی از موجودات عنکبوتی تحت نظارت میگل اوهارا، مرد عنکبوتی سال 2099 (اسکار آیزاک) به زمین مایلز می رسد.

Spidey 2099 از آینده ای با فناوری پیشرفته و بدون شوخ طبعی با توانایی درک روش “صحیح” رویدادها در هر زمین که قرار است انجام شود، می آید. میگل و تیمش از چندجهانی در برابر خطر ناشی از «ناهنجاری‌هایی» مانند Spot محافظت می‌کنند – و شاید حتی خود مایلز. انجمن عنکبوتی صدها مرد عنکبوتی را برای هدف خود استخدام کرده است، اما میگل به مایلز اعتماد ندارد و عمداً او را تا کنون از گروه دور نگه داشته است.

11022640 – SPIDER-MAN: ACROSS THE SPIDER-VERSE
انیمیشن سونی پیکچرز

برخی از اتفاقاتی که از آنجا رخ می دهد عمداً مبهم می گذارم تا بتوانید آن را برای خودتان در تئاتر کشف کنید. (در سراسر آیه عنکبوتی30 دقیقه پایانی دارای برخی پیچش های داستانی فوق العاده است.) برخی از اتفاقاتی که از آنجا رخ می دهد را مبهم می گذارم زیرا هنوز اتفاق نیفتاده است. در سراسر آیه عنکبوتی اولین قسمت از ادامه دو قسمتی است به آیه عنکبوتی؛ سرپوش سه گانه، Spider-Man: Beyond the Spider-Verse، قرار است در ماه مارس آینده در سینماها اکران شود.

به این ترتیب، بسیاری از در سراسر آیه عنکبوتیزمان اجرا 140 دقیقه ای مجموعه ای از تنظیمات طولانی است. پیش درآمدی که به طور کامل در جهان گوئن اتفاق می‌افتد، و به دنبال آن بخش طولانی‌ای که مایلز و خانواده‌اش را دوباره معرفی می‌کند. زمانی که Spider-Man 2099 به طور جدی ظاهر شد تا به طور کامل نشان دهد که این چه چیزی است آیه عنکبوتی همه چیز در مورد است، تقریباً تمام شده است – انتخابی که می توانم ببینم برخی از مخاطبان را ناامید کرده است.

قطعا سرعت در سراسر آیه عنکبوتی کندتر از نسل قبلی خود است. داستان هم کمی شلوغ تر است. اما بوم بزرگتر همچنین به کارگردانان Joaquim Dos Santos، Kemp Powers و Justin K. Thompson فضای بیشتری برای کشف روان شکنجه شده مایلز، گوئن و میگل و فشار دادن می دهد. به آیه عنکبوتیدر حال حاضر انیمیشنی چشم نواز در جهت های جسورانه تر است.

11022640 – SPIDER-MAN: ACROSS THE SPIDER-VERSE
انیمیشن سونی پیکچرز

اولین آیه عنکبوتی مرد عنکبوتی را از شش بعد به نمایش گذاشت، اما تقریباً به طور کامل بر روی دنیای مایلز، با رنگ‌های خونین و جزئیات نقطه‌ای بن‌دی شکل گرفته بود. در سراسر آیه عنکبوتی عنوان خود را به معنای واقعی کلمه می گیرد و عمدتاً در چهار جهان مختلف است که هر کدام به سبک بصری منحصر به فرد خود ارائه شده است – مانند زمین گوئن که به نظر می رسد یک نقاشی آبرنگ زنده شده است (همراه با رابی رودریگز زرق و برق دار از رادیواکتیو اسپایدر-گوئن سلسله). سکانس اکشن کلیدی آن در داخل موزه گوگنهایم نیویورک رخ می دهد، جایی که بازدیدکنندگان و حتی تعدادی از قهرمانان، در مورد شایستگی های هنری حیوانات بالن غول پیکر جف کونز (که طبق تیتراژ پایانی، ظاهر می شوند) بحث می کنند. آیه عنکبوتی با اجازه کونز).

این بحث در مورد ماهیت کار کونز منعکس کننده برخی از گفتگوهای مرد عنکبوتی 2099 و انجمن عنکبوتی او است که قبلاً به آنها اشاره کردم. میگل و تیمش در مورد محافظت از چندجهانی صحبت نمی کنند. آنها از آن به عنوان محافظت از “قانون” یاد می کنند. این انتخاب عمدی کلمات فوراً مضامین و معنای کل را تغییر می دهد آیه عنکبوتی حق امتیاز.

به آیه عنکبوتی واقعاً درباره جهانی بودن ارزش های مرد عنکبوتی بود. چگونه برای اینکه مرد عنکبوتی شوید، لازم نیست یک بچه دمدمی از کوئینز به نام پیتر پارکر باشید. هرکسی که معتقد بود قدرت بزرگ با مسئولیت‌های بزرگ همراه است و می‌خواست از هر استعداد ذاتی خود برای کمک به دیگران استفاده کند، می‌تواند یک قهرمان باشد. در سراسر آیه عنکبوتی هنوز دارای تعداد زیادی مرد عنکبوتی غیر پیتر پارکر-ی است. حتی یک یا دو اسب عنکبوتی هم دارد. اما این نیز بسیار بیشتر در مورد آنچه در آن است به معنای به چیزی را ایجاد کنید که تصور پیتر پارکر را رد کند نیاز دارد تمرکز اصلی هر داستان مرد عنکبوتی، حتی در مواجهه با مخالفت های شدید. این همچنین در مورد این تصور است که هر دنباله ای نیاز دارد که مخاطب را با قاشق بیشتر از همان چیزهایی که بار اول دوست داشتند تغذیه کند.

افکار اضافی:

برای نویسندگان و یوتیوب‌برهایی که باید تخم‌مرغ‌های عید پاک مارول را در این فیلم فهرست کنند، فکر کنید. خیلی زیاد هستند. آنها هرگز همه آنها را پیدا نخواهند کرد.

-مردان عنکبوتی باحال زیادی در این فیلم حضور دارند، اما بازیگر برجسته باید Spider-Man India با صداپیشگی کاران سونی باشد که تمام فیلم را با اشتیاق، جذابیت و تجمل خود روشن می کند. مو

-در نگاه اول می گویم به آیه عنکبوتی در کل فیلم بهتری از در سراسر. اما من دوست داشتم به آیه عنکبوتی حتی بیشتر در مورد مشاهده های تکراری. به علاوه این داستان هنوز تمام نشده است. هنوز هست فراتر از آیه عنکبوتی سال آینده. در این مرحله، سفر مایلز بسیار قابل ادامه است…

امتیاز: 8/10

هر فیلم مرد عنکبوتی، از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

با قدرت فوق العاده، فیلم های مرد عنکبوتی عالی عرضه می شود. (گاهی.)

منبع

Home
Account
Cart
Search