«پری دریایی کوچولو» در سایت IMDb مورد بررسی قرار گرفت
اخبار سینما

«پری دریایی کوچولو» در سایت IMDb مورد بررسی قرار گرفت

همه چیز با توجه به عملکرد بازسازی‌های لایو اکشن دیزنی اخیراً در نظر گرفته شده است. پری دریایی کوچک نقدهای بسیار خوبی دریافت کرده است در Rotten Tomatoes، 68 درصد از منتقدان و 95 درصد از طرفداران تأیید شده است. در متاکریتیک، این فیلم 59 درصد را به خود اختصاص داده است. بدیهی است که این اعداد بسیار کمتر از آنهایی است که برای انیمیشن ها وجود دارد پری دریایی کوچک، اما وقتی آنها را با بازسازی های اخیر دیزنی مقایسه کنید مانند دامبو (46 درصد در روتن تومیتوز)، شیر شاه (52 درصد)، یا پینوکیو (29 درصد)، آنها بسیار محترمانه به نظر می رسند.

در IMDb، در نگاه اول تقریباً یکسان به نظر می رسد. امتیاز این فیلم 7.0 از 10 امتیاز ممکن با 34000 رای است. اما اگر روی صفحه «رده‌بندی کاربران» کلیک کنید، می‌بینید که یک سلب مسئولیت به بالای صفحه اضافه شده است. می‌خواند:

مکانیسم رتبه‌بندی ما فعالیت رأی‌گیری غیرمعمول در این عنوان را شناسایی کرده است. برای حفظ قابلیت اطمینان سیستم رتبه بندی ما، یک محاسبه وزنی جایگزین اعمال شده است.

به عبارت دیگر، پری دریایی کوچک آنقدر رای منفی دریافت کرده است – و نه فقط منفی، بلکه 1 از 10، کمترین امتیاز ممکن – که سیستم IMDb متوجه شد که فیلم در حال “بازبینی بمباران” است، یعنی هزاران نفر از افرادی که فیلم را ندیده‌اند نقد منفی می‌کنند. آن را به منظور کاهش عمدی و مصنوعی امتیاز خود را. (تا لحظه نگارش این مقاله، فیلم جدید حدود 6000 امتیاز 10/10 و حدود 13000 امتیاز 1/10 دارد.)

بیشتر بخوانید: بهترین پوسترهای فیلم سال

به دلیل افزایش بمباران نقد در سال‌های اخیر، اکنون IMDb به جای استفاده از داده‌های خام کاربران، گاهی اوقات رتبه‌بندی‌ها را با میانگین «وزنی» محاسبه می‌کند. (اگر انجام دادند، پری دریایی کوچک در حال حاضر دارای امتیاز 4.7 از 10 در سایت خواهد بود.) هنگامی که برای «بیشتر بدانید» در مورد میانگین وزنی آرا IMDb روی آن کلیک می کنید، این مطلب به شرح زیر است:

ساده‌ترین راه برای توضیح آن این است که اگرچه ما همه آرای دریافتی کاربران را می‌پذیریم و در نظر می‌گیریم، اما همه رای‌ها تأثیر (یا «وزن») یکسانی در رتبه‌بندی نهایی ندارند. هنگامی که فعالیت رأی گیری غیرمعمول تشخیص داده می شود، ممکن است یک محاسبه وزن جایگزین برای حفظ قابلیت اطمینان سیستم ما اعمال شود.

از زمانی که هالی بیلی به عنوان ستاره این نسخه به روز شده معرفی شد پری دریایی کوچک، این فیلم مورد هدف برخی از طرفداران قرار گرفته است. در این فیلم به کارگردانی راب مارشال، جونا هاوئر کینگ، خاویر باردم، دیوید دیگز، جیکوب ترمبلی، آکوافینا و ملیسا مک کارتی در نقش اورسولا نیز ایفای نقش می‌کنند. پری دریایی کوچک اکنون در سینماها است این فیلم در آخر هفته گذشته عنوان شماره 1 سینماها را به خود اختصاص داد و تنها در تعطیلات روز یادبود در ایالات متحده 117 میلیون دلار فروخت.

بدترین بازسازی های لایو اکشن دیزنی

دیزنی میلیاردها دلار از انیمیشن های کلاسیک خود را به عنوان فیلم های لایو اکشن بسته بندی کرده است. اما نتایج همیشه خوب نبوده…

منبع

Home
Account
Cart
Search