تینا ترنر «ملکه راک اند رول» در ۸۳ سالگی درگذشت
اخبار سینما

تینا ترنر «ملکه راک اند رول» در ۸۳ سالگی درگذشت

تینا ترنر، خواننده قدرتمند، مجری زنده و افتخاری “ملکه راک اند رول” چهارشنبه در سن 83 سالگی درگذشت.

خانواده این خواننده در بیانیه ای این خبر را تایید کردند. آنها گفتند: “تینا ترنر، “ملکه راک اند رول” امروز در سن 83 سالگی پس از یک بیماری طولانی در خانه خود در کوسناخت در نزدیکی زوریخ سوئیس در آرامش درگذشت. “با او، جهان یک اسطوره موسیقی و یک الگو را از دست می دهد.”

ترنر که در 26 نوامبر 1939 در براونزویل، تنسی به نام آنا مای بولاک به دنیا آمد، در سال 1957 فعالیت درخشان و شش دهه ای خود را آغاز کرد، زمانی که او اجرا با Kings of Rhythm اثر آیک ترنر را آغاز کرد. او سال بعد در آهنگ “Boxtop” با نام “آن کوچولو” ظاهر شد. آیک و تینا ترنر اولین ضبط خود را در سال 1960 با “A Fool in Love” انجام دادند، که یکی از اولین آهنگ های R&B شد که از موفقیت متقاطع پاپ برخوردار شد و پلاتین شد. این زوج در سال 1962 ازدواج کردند.

آیک و تینا ترنر در دهه های 60 و 70 موفق به کسب موفقیت های زیادی شدند (که معروف ترین آنها یک جلد بود. creedence احیای ویکی“مری مغرور”) و به عنوان یک اثر زنده که باید حتما ببینید، شهرت پیدا کرد. اما حتی با رونق گرفتن شراکت موسیقی آنها، اتحادیه آنها به دور از کانون توجهات جهنمی بود، زیرا آیک سال ها از تینا به لحاظ جسمی، عاطفی و مالی سوء استفاده کرد.

ترنر در کتاب خاطرات خود در سال 2018 نوشت: “او قهوه داغ را به صورت من پرتاب کرد و باعث سوختگی درجه سه من شد.” داستان عشق من. او آنقدر از بینی من به عنوان کیسه بوکس استفاده کرد که وقتی آواز می خواندم حس می کردم که خون در گلویم جاری می شود. او فکم را شکست. و نمی‌توانستم به یاد بیاورم که نداشتن چشم سیاه چگونه بود.» این خواننده فاش کرد که در مقطعی حتی اقدام به خودکشی کرده است.

ترنر تقاضای طلاق دادن از آیک در سال 1976، و ازدواج پرآشوب آنها در مارس 1978 رسماً به پایان رسید. اما مشکلات این خواننده هنوز به پایان نرسیده بود. آیک در حالی که مراحل طلاق در حال انجام بود، «دسته‌بازان» خود را برای آزار و اذیت و ارعاب تینا فرستاد و او تمام قراردادها و پول زوج را کنترل کرد و تینا و چهار پسرشان را مجبور کرد به کوپن‌های غذایی تکیه کنند. آیک همچنین مالک تمام حقوق انتشار موسیقی آنها بود و تینا را بدون منبع درآمدی باقی گذاشت.

او در نوشت: «رابطه من با آیک روزی که او فهمید من پول‌سازش خواهم شد محکوم به فنا شد. داستان عشق من. او باید از نظر اقتصادی و روانی من را کنترل می کرد، بنابراین من هرگز نمی توانستم او را ترک کنم.

اجرای تینا ترنر “مری مغرور” را در استادیوم ومبلی در سال 2000 تماشا کنید

بیشتر بخوانید: ستاره های بزرگی که سال گذشته از دست دادیم

در نتیجه کار ترنر برای چندین سال پس از طلاق کاهش یافت، اما او با آلبوم انفرادی خود در سال 1984 دوباره بازگشت. رقصنده خصوصی، که پنج بار پلاتینیوم شد و موفق به کسب رتبه اول “What’s Love To Do With It” شد. اما ترنر آن را به عنوان یک آلبوم بازگشتی ندید. این خواننده در مستند 2021 HBO گفت: “تینا هرگز وارد نشده بود.” تینا. “این اولین کار تینا بود.”

تجدید حیات این خواننده سال بعد ادامه یافت، زمانی که او در کنار مل گیبسون در آن بازی کرد مکس دیوانه فراتر از تندردام و با “ما به قهرمان دیگری نیاز نداریم (Thunderdome)” موفق به کسب رتبه 2 شد. آلبوم بعدی او، 1986 هر قانونی را بشکن، همچنین پلاتینیوم شد و موفق به کسب رتبه دوم “نر معمولی” شد. ترنر در دهه بعد به ساختن موسیقی ادامه داد و آخرین آلبوم استودیویی خود را منتشر کرد. بیست و چهار هفتدر سال 1999. او در پایان تور بیست و چهار هفتم سال 2000 بازنشسته شد، اما در سال 2008 بازنشسته شد و در کنار بیانسه در گرمی آن سال اجرا کرد و تور 50 سالگی تینا!: 50 سالگی را راه اندازی کرد. او رسماً از صحنه بازنشسته شد، این بار برای همیشه، پس از پایان سفر پر سود در سال 2009.

ترنر در طول زندگی حرفه‌ای خود جوایز زیادی دریافت کرد، از جمله هشت جایزه گرمی، سه آهنگ در تالار مشاهیر گرمی و یک جایزه یک عمر دستاورد گرمی. او در سال 2005 نشان افتخارات مرکز کندی را در کنار تونی بنت، سوزان فارل، جولی هریس و رابرت ردفورد دریافت کرد. ترنر همچنین دارای ممتاز بودن یکی از سه زن (به همراه کارول کینگ و استیوی نیک) است که دو بار در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شده است – ابتدا در سال 1991 به عنوان نیمی از آیک و تینا ترنر و در سال 2021 به عنوان تک نفره. هنرمند

که در تینا، خواننده در ادامه به حرفه برجسته خود و رویای خود منعکس کرد: “اولین خواننده راک اند رول سیاه پوست باشد که مکان هایی مانند [Rolling] سنگ ها” او گفت: «ببینید در این عمر با این بدن چه کرده ام. “من دختری هستم از یک مزرعه پنبه. من خودم را بالاتر از آنچه به من یاد نداده بودند کشیدم.»

10 مکان فیلم و تلویزیون که می توانید یک شب در آن بمانید

این مکان‌های معروف از فیلم‌ها و تلویزیون‌ها نه تنها در دنیای واقعی وجود دارند – می‌توانید آنها را برای تعطیلات شخصی خود اجاره کنید!

منبع

Home
Account
Cart
Search