جیم براون بازیگر افسانه ای و ستاره فوتبال در ۸۷ سالگی درگذشت
اخبار سینما

جیم براون بازیگر افسانه ای و ستاره فوتبال در ۸۷ سالگی درگذشت

جیم براون، یکی از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام دوران که پس از آن در دهه‌های 1960 و 70 تبدیل به یک ستاره بزرگ هالیوود شد، درگذشت. او 87 سال داشت. درگذشت براون توسط همسرش مونیک اعلام شد که بیانیه ای را در حساب رسمی اینستاگرام براون منتشر کرد.

او نوشت: با اندوه عمیق درگذشت همسرم، جیم براون را اعلام می کنم. “او شب گذشته در خانه ما در لس آنجلس به آرامی گذشت. برای جهان او یک فعال، بازیگر و ستاره فوتبال بود. برای خانواده ما، او یک شوهر، پدر و پدربزرگ دوست داشتنی و فوق العاده بود. قلب ما شکسته ماست…»

براون در سال 1936 در جورجیا به دنیا آمد و با بازی در دانشگاه سیراکیوز به یک ستاره فوتبال آمریکایی تبدیل شد. در درفت NFL 1957، او توسط کلیولند براونز انتخاب شد و به زودی به یک حرفه ای رکوردشکنی تبدیل شد. او تا سال 1965 برای براونز بازی کرد – و به هدایت تیم به قهرمانی NFL در سال 1964 کمک کرد – و هنوز هم یکی از بهترین بازیکنان تاریخ NFL محسوب می شود.

در اواخر دوران فوتبالش، براون شروع به حضور در سینما کرد و سپس زمانی که تصمیم به بازنشستگی از فوتبال گرفت تا کارش را به پایان برساند، خبرساز شد. دوجین کثیف، یک عکس اکشن از جنگ جهانی دوم، به جای اینکه توسط براون ها جریمه شود، زیرا او برای فصل 1966 اردوی تمرینی را از دست داده بود.

پس از حضور در نقش های گروهی در فیلم هایی مانند دوجین کثیف و ایستگاه یخ گورخر در اواخر دهه 1960، براون به زودی در یک سری از فیلم‌های هیجان‌انگیز محبوب به مقام اول مرد رسید. او در فیلم هایی مانند تقسیم، 100 تفنگ، ذبح (و عاقبت آن Slaughter’s Big Rip-Off) اسلم ها، و بلک گان. براون به یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های دوران blaxploitation تبدیل شد. عناوین او در آن دوره نیز گنجانده شده است من از جزیره شیطان فرار کردم و سه راه سختکه در آن فرد ویلیامسون و جیم کلی نیز نقش آفرینی کردند.

بیشتر بخوانید: ستارگانی که در سال 2022 از دست دادیم

براون در طول زندگی حرفه ای خود یکی از مدافعان برجسته حقوق مدنی بود و در مورد نابرابری اجتماعی و سایر دلایل نزدیک به قلبش صحبت می کرد. همانطور که توسط آسوشیتدپرس با این حال، «در حالی که او برای نیازمندان نقطه نرمی داشت، و سخاوتش زندگی را تغییر داد، او همچنین ده ها بار دستگیر شد، عمدتاً به اتهام کتک زدن زنان».

با این حال، کمک های براون به عنوان یک بازیکن فوتبال، یک ستاره سینما و یک فعال برای مدت طولانی در یادها باقی خواهد ماند. و اگر به فیلم های اکشن علاقه دارید، باید کارهای دهه 1970 براون را ببینید. بلک گان یک نکته برجسته است – کوئنتین تارانتینو را در میان طرفداران خود به حساب می آورد. این یک فیلم خوب با یک عنصر بسیار خاص است: بازی قدرتمند جیم براون در مرکز آن.

بهترین فیلم هایی که بر اساس زندگی خود کارگردان ساخته شده اند

این فیلم ها جان کارگردانانشان را گرفتند و آنها را به آثار هنری شگفت انگیز تبدیل کردند.

منبع

Home
Account
Cart
Search