حق رای زمانی عالی که بر روی دود اجرا می شود
اخبار سینما

حق رای زمانی عالی که بر روی دود اجرا می شود

پیچیده ترین مفهومی که بشریت ابداع کرده است، جدول زمانی است سریع و خشن فیلم ها.

چقدر زمان برای شخصیت های فیلم گذشته است سریع جهان از آخرین باری که آنها را در سال 2011 دیدیم F9: حماسه سریع? نمی توانستم به شما بگویم که آیا زندگی من به آن بستگی دارد یا خیر. در آن فیلم، برایان پسر دومینیک تورتو شبیه یک کودک نوپا به نظر می رسید. در جدید سریع X، او به اندازه کافی بزرگ است که اولین درس رانندگی خود را از پدرش دریافت کند. (بازیگر نقش برایان در سریع Xلئو آبلو پری، 10 ساله است.)

باشه. پس شاید شش سال گذشته است؟ شاید بیشتر؟ اما به نظر می رسد سریع X بلافاصله پس از آن اتفاق می افتد F9از آنجایی که آن فیلم با رویارویی هان (سونگ کانگ) و دکارد شاو (جیسون استاتهام) به پایان رسید، صحنه ای که در همچنین که در سریع X. فقط زمانی که در آن اتفاق افتاد F9، سونگ کانگ موهای کوتاهی داشت و زمانی که دقیقاً همان سکانس به نمایش درآمد سریع X – همان مکان، لباس‌های مشابه، حتی همان مردی که داخل کیسه‌ی بوکس بسته شده است – هان اکنون یک یال زیبا و روان دارد.

جیسون موموآ در نقش دانته در فیلم Fast X به کارگردانی لوئیس لتریر.
تصاویر جهانی

سریع X انبوهی از مشکلات دارد، اما این بزرگترین مشکل است. سریع و خشن در گذشته فرانچایز پرفروشی بود که به بینندگان توجه پاداش می داد. حالا آنها را مجازات می کند. توجه فعالانه به شخصیت‌ها فقط به این می‌انجامد که چرا برخی از آن‌ها در آنها متفاوت عمل می‌کنند سریع X نسبت به مطالب قبلی و فکر کردن به داستان فقط شما را دیوانه می کند زیرا سعی می کنید این داستان انتقام بی مزه اما گیج کننده و سرعت آرام آن را درک کنید. (یک مثال: در ابتدای فیلم، Dom از وین دیزل و لتی از میشل رودریگز از لس آنجلس به رم می‌رسند، اما بعد همه. کاراکترها بقیه فیلم را بی‌وقفه در سرگردانی در جهان می‌گذرانند تا به یک خانه امن بسیار مهم برسند.)

تیم Dom به یک مخفیگاه جدید نیاز دارد زیرا توسط دشمن خطرناکی به نام دانته ریس با بازی جیسون موموآ که انگار جانی دپ را در نقش کاپیتان جک اسپارو تماشا می‌کند و با خود فکر می‌کند “نه، خیلی ظریف” شکار می‌شوند. دانته پسر یک سلطان معروف مواد مخدر برزیلی است که توسط دام و متحدانش در جریان حوادث دزدیده و کشته شد. سریع پنج. سریع Xسکانس آغازین موموآ را در صحنه‌هایی از سریع پنج؛ به نظر می رسد که او در تمام مدت او بخشی از تعقیب و گریز بزرگ آن فیلم بوده است، ما هرگز او را اولین بار ندیدیم. و در حالی که پدر دانته درگذشت، دانته زنده ماند و ده سال بعدی زندگی خود را وقف برنامه ریزی انتقام خود کرد.

تصور می‌کردم اگر ثروت غیرقانونی مواد مخدر پدرم و خانواده‌ام را از دست داده بودم و سپس دهه آینده را صرف نقشه‌کشی و اجرای نقشه‌ای پیچیده علیه یک دزد سابق می‌کردم که برای یک آژانس دولتی مرموز که فقط به عنوان «آژانس» شناخته می‌شود، فوق‌العاده جاسوس شده بود. از کل وضعیت خیلی ناراحت باشید من می خواهم فکر کنم که به کار کشتن دشمنانم با جدیتی که شایسته چنین مسائلی است نزدیک شوم. نه دانته ریس. او مدام شوخی می کند، جیغ می کشد، با دستانش حرکات بزرگ اغراق آمیز انجام می دهد، اسلحه های سرسپردگانش را نوازش می کند و از اینکه چقدر باله را دوست دارد صحبت می کند. او به طور کلی به نظر می رسد که در تلاش برای کشتن Dom و معشوقش زمان زندگی خود را سپری می کند سریع خانواده.

بیشتر بخوانید: هر سوپر قدرتی دومینیک تورتو استفاده کرده است سریع و خشن فیلم ها

دانته ادعا می‌کند که از دام عصبانی است که همه چیز را از او گرفته است، اما به نظر می‌رسد که باید از این وضعیت خوشحال باشد. دام زندگی خود را هدف قرار داد و دانته را در مسیری قرار داد که به وضوح از آن لذت می برد و در آن بسیار خوب است. (علیرغم اینکه دام پول مواد مخدر ری را دزدیده است، دانته منابع، سربازان و تکنولوژی بی حد و حصری در اختیار دارد.) دانته حتی در یک مقطع زمانی اعتراف می کند که به خصوص پدرش را دوست نداشته است. آیا او نباید تشکر دومینیک تورتو برای اینکه او را در این مسیر قرار داد که آشکارا از آن لذت می برد؟ فکر می‌کنم اگر این کار را می‌کرد، یک فیلم پرفروش تابستانی بسیار کوتاه و بسیار آرام ایجاد می‌شد.

در عوض، دانته به دام و متحدان دیرینه‌اش، از جمله همسر و همکار بدش لتی، راننده دقیق هان، رومن تند صحبت (تایرس گیبسون)، تیز کامپیوتری تج (لوداکریس) و رمزی دیگر رمزی (ناتالی امانوئل) حمله می‌کند. شما هرگز نمی توانید افراد زیادی را در یکی از این فیلم ها داشته باشید که می توانند به یک لپ تاپ نگاه کنند و چیزهایی مانند “من می توانم رمزگذاری را بشکنم” فریاد بزنند! فقط برای من وقت بخر!»

دانته می‌گوید که مرگ برای دام بسیار آسان است، و بنابراین او نقشه‌ای مفصل را اجرا می‌کند تا ابتدا او را شکنجه کند. پس از آن سکانس اکشن افتتاحیه در رم، تیم Dom از هم جدا می شود. برای بقیه سریع Xدر مدت زمان 140 دقیقه ای، حداقل چهار گروه مختلف از قهرمانان در چهار خط داستانی موازی مختلف حضور دارند. از آن نقطه به بعد، هیچ کس از بازیگران در یک فیلم حضور ندارند – به معنای واقعی کلمه و مجازی.

اکثر قهرمانان در لندن به سر می برند، جایی که هان می تواند موارد فوق را به پایان برساند F9 صحنه پس از اعتبار با جیسون استاتهام، و استاتهام می‌تواند یک چک دستمزد مرتب برای چیزی که به منزله یک صحنه تجلیل‌آمیز است، جمع‌آوری کند. در همین حال، در حالی که خانواده دام مورد حمله قرار می‌گیرند، دیزل به حالت شهادت تمام عذاب می‌رود و بارها و بارها در حالی که با صمیمیت کامل درباره اهمیت پدر و پسر و زندگی بدون ترس صحبت می‌کند، سر می‌زند. در همین حال، در حالی که دام بسیار نگران برایان است، برایان لحظات زندگی خود را با عمویش جاکوب (جان سینا) می گذراند و آنها مخفیانه به سمت خانه امن تورتو می روند. یعقوب بود F9وحشی و آنتاگونیست سرسخت. اخم کردن، تمسخر، و تلاش مکرر برای کشتن برادر خود. که در سریع Xژاکوب مدام لبخند می زند، شوخی می کند و با هیپ هاپ دهه 90 در حالی که تی شرت «من گاز دارم» می رقصد. آیا او فراموشی یا چیز دیگری دارد؟ فیلم هیچ تلاشی برای توضیح تغییر شخصیت کامل او نمی کند.

همه این نخ‌ها به‌طور بسیار ناراحت کننده‌ای به هم می‌چسبند، و زمانی که شرور خنده‌دار و خنده‌دار موموآ را در میان می‌گذارید، احساس گسستگی بیشتری می‌کنند. آیا این یک فیلم ترسناک درباره چرخه های پایان ناپذیر خشونت است یا یک نسخه هولناک با بودجه کلان هواپیما، قطار و اتومبیل در مورد اینکه چرخه های بی پایان خشونت تا چه حد کاملاً راد هستند؟ و چرا اینقدر زمان و انرژی صرف می کند تا ما را متقاعد کند که باید نگران مرگ شخصیت ها باشیم در حالی که بخش قابل توجهی از بازیگران اصلی مرده و به زندگی بازگشته اند؟ (اگر می خواهید در مورد آن به صورت فنی برسید، به نظر می رسد که هان مرده است چندگانه بار.)

حتی در ضعیف ترها سریع و خشن فیلم‌های برجسته هنوز وجود دارد، و کارگردان لوئیس لتریر، که برای مدت طولانی مسئولیت را بر عهده گرفت سریع هلمر جاستین لین پس از استعفا در طول سریع Xتولید، فراهم می کند یک زن و شوهر. شارلیز ترون قبلا در دو قسمت ظاهر شد سریع فیلم‌هایی به‌عنوان هکر شرور Cipher که در آن بیشتر روی صفحه‌های کامپیوتر می‌درخشید. بالاخره یک نفر این حس را پیدا کرد که بفهمد اگر شما شاید بهترین ستاره اکشن زن نسل او را در فیلم اکشن خود داشته باشید، ممکن است بخواهید به او کمی اکشن بدهید تا اجرا کند. هر دو صحنه مبارزه بزرگ ترون بسیار سرگرم کننده هستند. همچنین از آلن ریچسون در نقش ایمز، رهبر جدید آژانس جاسوسی خارج از کتاب که دام و تیمش را برای چند فیلم اخیر به کار گرفته است، لذت بردم. ریچسون میخ لحن از سریع فرانچایز از همان صحنه اولش، در حالی که او به شدت به دام توهین می کند و دلبستگی خود را به خانواده اش با “فرقه ای با ماشین ها” مقایسه می کند. او افزودنی خوبی به فهرست همیشه پر از قهرمانان اکشن ماچو که در مدار وین دیزل می چرخند، ایجاد می کند.

مناسب فیلمی با داستان های مختلف، سریع X – که ظاهراً اولین فیلم از دو فیلم پایانی این مجموعه است – با مجموعه‌ای از فیلم‌های صخره‌ای به پایان می‌رسد که از نارضایتی گرفته تا گیج‌کننده و توهین‌آمیز مرزی متغیر است. زمانی بود که سریع و خشن مسلماً بهترین فرنچایز در حال اجرا در هالیوود بود. سرگرم کننده و بازیگوش بود، و بازیگران فوق العاده و اسطوره ای غافلگیرکننده داشت، اسطوره ای که از آن استفاده می کرد تا شما را به تمام تماشای بی نظیر اهمیت دهید.

آن روزها به پایان رسید خشمگین 7که آخرین فیلم با بازی پل واکر بود که در حین ساخت آن درگذشت. حضور واکر در سریع فیلم‌ها تعادل شیرین و کم‌بازی‌شده‌ای برای بمب‌افکن فوق‌العاده صمیمانه و بدون آستین وین دیزل بود، و فرنچایز هنوز راهی برای پر کردن خلأ او پیدا نکرده است. در گذشته، احتمالاً سریال باید بعد از آن متوقف می شد خشمگین 7، که نه تنها نشان دهنده خداحافظی فرنچایز با شخصیت واکر بود، بلکه نشانگر هر گونه ظاهر منطقی یا انسجامی در مگا-روایت جاری آن بود. از آن به بعد، سریع و خشن اساساً روی دود کار کرده است.

افکار اضافی:

– وقتی مجرمان بسیار خطرناک را در داخل زندان سیاه‌پوست دنیا مهار می‌کنید، می‌خواهید انجام دهید، این است که مطمئن شوید کنترل‌های مهار آنها همیشه در دسترس زندانیان باشد تا آنها بتوانند هر وقت که بخواهند خودشان را می شکنند. وقتی فیلم شما در حال حاضر 140 دقیقه در حال اجرا است، واقعاً سرعت کار را افزایش می دهد.

من به آنچه اینجا نوشته ام نگاه می کنم و می بینم که در 1600 کلمه به سختی در مورد آن صحبت کرده ام. سریع Xاقدام این گویاست؛ شاید برای اولین بار در کل تاریخ فرنچایز، هیچ سکانسی وجود نداشته باشد که از آنچه قبلاً آمده است برتری داشته باشد. من نمی توانم به یک قطعه ست فکر کنم که به نظر می رسد مقدر است که در آن فرو بروم سریع تاریخ مانند سریع پنج تعقیب طاق، یا سریع و خشن 6 حمله تانک یا خشمگین 7 پرش آسمان خراش، یا F9ماشین های آهنربایی این به تنهایی ممکن است سریع X بدترین فیلم در کل فرنچایز

امتیاز: 3/10

تمام قدرت های فوق العاده دومینیک تورتو در سریع و خشن

دومینیک تورتو یک ابرقهرمان است. یا احتمالاً یک بیگانه. در هر صورت، او قطعا انسان نیست. و در اینجا لیستی از تمام قدرت های جادویی او وجود دارد.

منبع

Home
Account
Cart
Search