اخبار سینما

بدترین فیلم‌های دارای رتبه X و رتبه‌بندی NC-17 در تاریخ

به بیان دقیق، انجمن تصویر متحرک آمریکا (که بیشتر به عنوان MPAA شناخته می شود) یک نهاد سانسور نیست. آنها هرگز کسی را از ساختن یک فیلم محدود نکرده اند، مهم نیست که چقدر توهین آمیز، خشونت آمیز یا جنسی باشد. اگر می‌خواهید بداخلاقی‌ترین، خونین‌ترین و جذاب‌ترین فیلم تاریخ را بسازید، این کار را انجام دهید. (و اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً مخاطبان بسیار پذیرایی خواهید یافت.)

وظیفه MPAA، حداقل در رابطه با رتبه‌بندی، تماشای فیلم‌های ارسالی و اعطای امتیاز اختیاری به آن‌ها است که می‌تواند به عنوان راهنمایی برای والدین و سایر تماشاگران سینما مورد استفاده قرار گیرد تا متوجه شوند که برای دیدن چه نوع فیلمی هزینه می‌کنند. از نظر تئوری خوب است، اما در عمل این سیستم یک نقص بزرگ دارد: بسیاری از سینماها و خرده‌فروشان عناوینی را با رتبه‌بندی فقط بزرگسالان نمایش نمی‌دهند یا سهام نمی‌دهند. در گذشته، آن رتبه “X” بود، اما در نهایت شهرت X به دلیل ارتباط آن با پورنوگرافی آنقدر از بین رفت که بی فایده شد. هیچ فیلم «جدی» را نمی‌توان با X اکران کرد زیرا تماشاگران سینما با آن همراه بودند همه فیلم های دارای رتبه X پورنو.

بیشتر بخوانید: تکان دهنده ترین صحنه های جنسی که تا به حال ساخته شده است

در سال 1990، MPAA X را با NC-17 جایگزین کرد، که طراحی شده بود تا به فیلمسازان جدی این شانس را بدهد که فیلم‌های قانونی را با موضوعات بزرگسالان و بدون رنگ آمیزی پورن بسازند. متأسفانه، پس از یک رونق کوتاه در عناوین NC-17، همان اتفاق دوباره تکرار شد. توزیع کنندگان، تئاترها و فروشگاه های ویدئویی همگی از حمل NC-17 خودداری کردند. که به نوعی عملاً سانسور تبدیل شد. شما نمی‌توانید فیلمی با رتبه NC-17 بسازید، زیرا در بیشتر موارد نمی‌توانستید آن را بفروشید یا نمایش دهید تا سرمایه‌تان را جبران کنید.

بنابراین این ما را به چه نتیجه ای میرساند؟ با دو درجه بندی، X و NC-17، که تقریباً کل تاریخ خود را به طور مهلکی به خطر انداخته اند. در نتیجه، بسیاری از فیلم‌هایی که این رتبه‌بندی‌ها را کسب کرده‌اند، برای شروع (زمانی که پورن واقعی نبودند) از بین رفتند. در زیر 10 نمونه از این قبیل وجود دارد – و حتی قبل از اینکه بپرسید، نه دختران نشان می دهد در لیست نیست به این دلیل است دختران نشان می دهد بد نیست – یا حداقل بسیار جالب تر از هر یک از ده فیلم زیر است.

بدترین فیلم های دارای رتبه X و NC-17

این فیلم‌ها دارای رتبه‌بندی X و NC-17 بودند – اما حتی بزرگسالان هم نباید آنها را تحمل کنند.

بهترین فیلم های دارای رتبه X در تاریخ

این فیلم‌ها ثابت می‌کنند که رتبه X بسیار بیشتر از smut بوده است.

منبع

Home
Account
Cart
Search