صبر کنید، C-3PO تمام این مدت یک پای نقره ای داشت؟
اخبار سینما

صبر کنید، C-3PO تمام این مدت یک پای نقره ای داشت؟

چه زمانی جنگ ستارگان: نیرو بیدار می شود در دسامبر 2015 در سینماها افتتاح شد و تقریباً تمام رکوردهای باکس آفیس کتاب را شکست. بزرگترین پیش نمایش پنجشنبه در تاریخ را داشت. بزرگترین جمعه تاریخ را داشت. این بزرگترین درآمد یک روزه تاریخ را داشت. این اولین فیلمی بود که در یک روز بیش از 100 میلیون دلار فروش داشت. این فیلم سریع ترین فیلم تاریخ با 100 میلیون دلار بود و 200 میلیون دلار این بود – و حتی پس از آن هم باقی می ماند Avengers: Endgameپرفروش ترین فیلم تاریخ آمریکا. به نظر صرفاً ذهنی این نویسنده، در تئاترها به طور معقولی خوب بود.

این جنگ ستارگان پیش درآمدها بسیار موفق بودند، اما فروش بلیت آنها در همان لیگ نبود نیرو بیدار می شود، تا حد زیادی به این دلیل که چیزی را داشت که پیش درآمدها هرگز انجام ندادند: بازیگران بازگشته از نسخه اصلی جنگ ستارگان سه گانه طرفداران به شدت کنجکاو بودند که ببینند قهرمانان قدیمی 30 سال بعد چه بودند – و ببینند که آنها دهه ها بعد چه شکلی بودند. بازگشت جدی. آنها یک هان سولو را پیدا کردند که خاکستری شده بود، اما همچنان کمد مدهای سرکش فضایی خود را حفظ می کرد. شاهزاده لیا اکنون ژنرال سلطنتی مقاومت بود. و لوک اسکای واکر در حالی که در انزوا در سیاره‌ای دور زندگی می‌کرد، ریش و موهای بلند گوشه‌نشینی گذاشته بود.

اگرچه روبات‌ها پیر نمی‌شوند، برخی از درویدهای آشنای فرنچایز نیز متفاوت به نظر می‌رسند. بزدلانه، سرگردان C-3PO صرف نیرو بیدار می شود با یک بازوی قرمز در حال دور زدن هیچ توضیحی برای تعویض بازو ارائه نشده است – باید الف را بخوانید کتاب کمیک مارول به همین دلیل – توضیحی هم در مورد اینکه چرا او در صحنه پایانی فیلم به طلای آشناتر خود بازگشته است، ارائه نشده است.

برخی از هواداران از این تغییر به ظاهر بیهوده ناراحت شدند. من در بررسی سال 2015م شوخی کردم نیرو بیدار می شود که دیزنی آن بازوی قرمز را به Threepio زد تا بتواند «دو اسباب بازی C-3PO را بفروشد. یکی با بازوی طلایی و دیگری با بازوی قرمز.» و آن مطمئنا به درد نخورد. اما باید اعتراف کنم که در سال 2015 – یا در هیچ مقطعی از نزدیک به 40 سال زندگی ام در این سیاره – متوجه نشدم که سابقه ای برای تنظیم زائده C-3PO وجود دارد. بدون اطلاع من و بسیاری از افرادی که از زمانی که این کشف را انجام دادم با آنها مشورت کردم، C-3PO دارای یک اندام ناهماهنگ در کل نسخه اصلی بود. جنگ ستارگان سه گانه

C-3PO دارای یک پایه نقره ای است – پای راست، زیر ساق پا.

پایه نقره ای در اولین حضور C-3PO در داخل قابل مشاهده است جنگ ستارگان. اولین باری که Threepio در امیدی تازه، پایه نقره ای روی صفحه است:

او پای نقره ای را تا آخر نگه می دارد امیدی تازه و هنوز هم آن را دارد امپراتوری ضربه می زند. این به ویژه در پایگاه اکو Rebels در سیاره یخی Hoth قابل مشاهده است. (این عکس بزرگ‌نمایی شده است تا بتوانید آن را کمی واضح‌تر ببینید؛ همه این عکس‌ها از چاپ‌های فعلی روی دیزنی پلاس گرفته شده‌اند.)

و بازگشت جدی? شهر پای نقره ای:

C-3PO حتی با پای نقره ای خود ظاهر تبلیغاتی داشت. اینجا او در اولین نمایش است جنگ ستارگان نسخه ویژه در سال 1997.

اولین نمایش “نسخه ویژه جنگ ستارگان”

مجموعه Ron Galella از طریق Getty

اگرچه تعویض تصادفی پای طلایی یک شخصیت با پای نقره‌ای 15 سال بعد به نظر کاری می‌آید که جرج لوکاس انجام می‌داد، اما این تغییر اخیر نیست. جنگ ستارگان. C-3PO در سال 1977 یک پای نقره ای داشت. فقط از مردی که نقش او را بازی می کند، آنتونی دانیلز، بپرسید. در این ویدیوی اخیر برای سیمیدانیلز در مورد چگونگی تکامل لباس C-3PO و اینکه چگونه پایه نقره ای از ابتدا بخشی از طراحی بود صحبت می کند. او توضیح می دهد که هدف این بود که نشان دهد C-3PO سابقه ای بسیار قبل از ماجراجویی خاص در امیدی تازه. در نقطه‌ای از راه – مانند بازوی قرمز، که هرگز توضیح داده نشده است – او پای راست اصلی خود را از دست داد و به این جایگزینی ناقص رضایت داد:

همانطور که دانیلز اشاره می کند، حتی جنگ ستارگانعکاس آغازین هفته‌ها پس از تولید متوجه یک پای نقره‌ای خود نشد. در صحنه یا خارج از مجموعه، به نظر می رسد که پایه نقره ای هر چیزی را که در اطراف آن است منعکس می کند – از جمله طلای پای دیگر و بقیه لباس C-3PO. به علاوه، C-3PO زمان زیادی را صرف سرگردانی در بیابان‌های تاتوئین می‌کند که شن‌های قهوه‌ای روشن آن باعث می‌شود که پای نقره‌ای تقریباً غیرممکن باشد، مانند این عکس:

چند دلیل دیگر وجود دارد که پایه نقره ای C-3PO آنقدر مبهم است که برخی از نویسندگان کشف شخصی خود را از آن به اثر ماندلا. برای یک چیز، فقط قسمت پایین ساق پا است که نقره‌ای است – و تعداد نماهای کامل بدن Threepio در فیلم‌ها وجود ندارد. از او معمولاً از کمر به بالا فیلمبرداری می شود، مانند پایگاه Rebel در انتهای فیلم امیدی تازه.

او همچنین معمولاً توسط R2-D2 در کنار او قرار دارد، و او تمایل دارد پاهای C-3PO را مسدود کند، مانند آن در این عکس از بازگشت جدی.

همچنین لازم به ذکر است که اکثر بزرگسالانی که امروز پای نقره‌ای Threepio را کشف کردند احتمالاً این فیلم را در خانه با VHS تماشا می‌کردند – وضوح آن در مقایسه با فناوری مدرن مانند بلو-ری و پخش جریانی با کیفیت بالا کمرنگ است. کپی های کودکی من از جنگ ستارگان حتی نوارهای VHS تجاری هم نبودند – آنها دوبله های خانگی بودند که از تلویزیون ضبط می شدند و حتی آنها را تارتر می کردند. من خوش شانس بودم که اصلاً توانستم C-3PO را ببینم، خیلی کمتر از جزئیات ظریف مانند یک پایه نقره ای مبهم.

فقط به این Kenner قدیمی نگاه کنید جنگ ستارگان اسباب بازی تجاری با C-3PO و R2-D2. پای Threepio اینجا نقره ای است؟ شاید! در این قطعنامه نمی توان گفت.

این دلیل دیگری را به همراه دارد – شاید بزرگترین دلیل – تمام این چیزهای نقره‌ای برای من و بسیاری از مردم شوکه کننده است: اسباب‌بازی‌های کنر، هم در سال 1977 که فیلم‌های اصلی اکران شدند، و هم اسباب‌بازی‌های قدرت نیرو که در دهه 1990 در فروشگاه ها در آستانه انتشار فیلم های ویژه ظاهر شد، دو پایه طلا داشت.

بچه‌ها ممکن است ده‌ها بار این فیلم‌ها را تماشا کرده باشند – اما در طول سال‌ها صدها بار با این چهره‌های اکشن بازی کرده‌اند. و اسباب بازی ها پاهای طلایی داشتند. وقتی چشمانم را می بندم، آن پسر کوچک پلاستیکی سمت چپ اولین چیزی است که وقتی به C-3PO فکر می کنم به ذهنم می رسد. اسباب‌بازی شخصی من به دلیل توجه من و برادرم کمی کسل‌کننده‌تر بود – اما او هنوز تمام طلایی بود.

اما شما چطور؟ آیا همیشه می دانستید که C-3PO دو پایه رنگ متفاوت دارد؟ آیا شما آن را اخیرا یاد گرفته اید، بگویید چه زمانی جنگ ستارگان فیلم ها در بلوری به نمایش درآمدند؟ یا فقط برای اولین بار است که از من می شنوید؟ راستش را بخواهید، اینجا شرم ندارد.

هر چه قبلاً فکر می کردید، اکنون به طور قطعی می دانید. C-3PO قبل از اینکه بازویش قرمز باشد، پایش نقره ای بود. و حالا که آن را دیدی، هرگز آن را نخواهی دید.

گالری — هر فیلم جنگ ستارگان، رتبه بندی شده از بدترین تا بهترین:

منبع

Home
Account
Cart
Search