بهترین فیلم مارول در چند سال اخیر
اخبار سینما

بهترین فیلم مارول در چند سال اخیر

راکت راکون در 30 سال اول زندگی خود در مجموع در ده کمیک مارول ظاهر شد. نه ده خط داستانی متفاوت، نه ده داستان متفاوت راکون موشک سلسله؛ دوره ده شماره منفرد، عمدتاً نقاط مهمان در کتاب های شخصیت های دیگر. مشخصات او تا حدودی در اواسط دهه 2000 افزایش یافت، زمانی که او به عضویت دوباره راه اندازی شده نگهبانان کهکشان درآمد، اما نه چندان. همانطور که املاک مارول پیش می روند، نامیدن او یک D-lister ممکن است اعتبار زیادی برای او ایجاد کند. راکت طرفداران خود را داشت، اما آنها بسیار کم بودند.

اما یکی از آن طرفداران جیمز گان بود. به نظر می‌رسید که او چیزی را در راکت تشخیص می‌دهد که افراد کمی آن را دیده‌اند، و در طول سه دوره او نگهبانان کهکشان او این موجود بد دهن را از دزد صحنه به یکی از روح‌انگیزترین قهرمانان مارول تبدیل کرده است، با داستانی بسیار غم‌انگیز که باعث می‌شود پیتر پارکر شبیه ناله‌کننده به نظر برسد. در یک نقطه در Guardians of the Galaxy Vol. 3شخصیتی به راکت می‌گوید که وقایعی که روی صفحه نمایش داده می‌شوند بوده است خود داستان در تمام طول – و با Guardians of the Galaxy Vol. 3، به نظر می رسد مارول 200 میلیون دلار برای فیلمی در مورد یک راکون فضایی غمگین به دنبال عشق و پذیرش هزینه کرده است.

نگهبانان کهکشان جلد. 3
مارول

بیشتر بخوانید: هر فیلم دنیای سینمایی مارول، از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

Guardians Vol. 3مانند دو فیلم قبل از آن، یک ماجراجویی فضایی غلتشی با اکشن بزرگ، طراحی موجودات چشمگیر و تصاویر علمی تخیلی رنگارنگ است. اما گان، شاید بیش از هر فیلمساز دیگری در دنیای سینمایی مارول، همیشه راه‌هایی برای افزایش هیجان‌های ژانر با داستان‌های احساسی واقعی درباره افراد پیچیده – یا راکون‌ها – با ناامنی‌ها، اضطراب‌ها و دردها پیدا می‌کند. (ای مرد، بنابراین درد بسیار است.) بسیاری از ابرقهرمانان در نبرد جوک می گویند. این همیشه یکی از عناصر کلیدی سبک مارول بوده که به دوران استن لی و جک کربی باز می گردد. که در Guardians Vol. 3، کاملاً واضح است که این شخصیت ها شوخی نمی کنند زیرا در حال گذراندن زمان عالی برای نجات جهان هستند. ترفندهای عاقلانه آنها اساساً تنها مکانیسم مقابله ای است که آنها برای درک شرایط تیره و تاریک اطراف خود دارند. نمی توانم آخرین فیلمی را که دیدم به شما بگویم که همزمان این سرگرمی و غم انگیز بود.

و در مرکز همه چیز راکت قرار دارد که توسط بردلی کوپر صداپیشگی می‌کند. شاید به این دلیل که او تمایلی به انجام مطبوعات زیادی برای آن ندارد نگهبانان کوپر برای بازی خود در این فیلم ها اعتبار کافی کسب نکرده است. اما او همیشه در نقش راکت فوق العاده است. را در کانون توجه قرار دهید جلد 3، کوپر بهترین عملکرد صوتی خود را تا به امروز ارائه می دهد. (شان گان، که در فیلم نقش نگهبان به نام کراگلین را نیز بازی می کند، حرکات راکت را در صحنه فیلمبرداری انجام می دهد.) یک سری فلاش بک در نهایت منشأ مرموز راکت را آشکار می کند که شامل آن می شود. جلد 3شرور او، فرگشت عالی (چوکودی ایووجی)، دانشمندی که رویای ایجاد یک مدینه فاضله را در سر می پروراند که تماماً توسط موجوداتی طراحی شده است.

نگهبانان کهکشان جلد. 3
مارول

همانطور که ممکن است از مقدمه این بررسی حدس بزنید، جاه طلبی های عالی تکاملی عالی حتی از آنچه در ابتدا به نظر می رسد شوم تر است، و نقش راکت در آنها واقعاً دلخراش است، به ویژه در صحنه هایی که دوستی او را با چندین مخلوق دیگر تکاملی عالی از جمله لیلا نشان می دهد. با صدای لیندا کاردلینی)، سمور پرورش دهنده با گیره های روباتیک برای دست. بازگشت به زمان حال، راکت و دیگر نگهبانان – استار-لرد (کریس پرت)، سحابی (کارن گیلان)، دراکس (دیو باوتیستا)، مانتیس (پوم کلمنتیف)، کراگلین (شان گان، این بار به شکل انسان)، و Cosmo the Spacedog (فیلم بعدی بوراتماریا باکالووا) – باید یک بخش مهم از اطلاعات را از High Evolutionary بازیابی کند، جستجویی که آنها را به مکان‌های سورئال مانند یک ایستگاه فضایی کاملاً ارگانیک می‌برد – یکی با پوست و اعضای بدن، مانند کابوس دیوید کراننبرگ شگفت‌زده – و «Counter» -Earth، یک کپی عجیب از دنیای خودمان که توسط هیبریدهای انسان و حیوان High Evolutionary پر شده است.

شبیه سازی حومه آمریکا توسط Counter-Earth به گان فضایی می دهد تا کمی طنز اجتماعی را وارد فیلمش کند. Guardians Vol. 3 در پیام های بیشتر مکان های متعددی را برای قاچاق پیدا می کند. برخی برخی ملایم، و برخی دیگر کمی قوی تر. (مشکلات راکت استدلالی نه چندان ظریف به نفع رفتار انسانی تر با حیوانات است.) اما مهمتر از همه، جلد 3 درباره خود نگهبانان و روابطشان است که بعد از سه فیلم (یا شاید پنج یا شش فیلم، بسته به اینکه حضورشان را در انتقام جویان و ثور فرنچایزها) به طرز باورنکردنی خاردار شده اند.

این گروه از شخصیت ها که در اصل به طور تصادفی کنار هم قرار گرفتند، به دلیل تنهایی متقابل با یکدیگر ارتباط برقرار کردند. اما فقط به این دلیل که آنها اکنون به یکدیگر اعتماد دارند، به این معنی نیست که زخم های فیزیکی و عاطفی آنها به طور جادویی از بین رفته است. به نظر می‌رسد که گان به‌ویژه برای کاوش در آن همه چمدان سرمایه‌گذاری کرده است جلد 3 – مانند استار-لرد پرت، که هنوز مرگ گامورای محبوبش (یا مرگ مادرش ده‌ها سال قبل) را از دست نداده است. که در Avengers: Endgameگامورا با نسخه‌ای از خودش از گذشته جایگزین شد که هیچ خاطره‌ای از رابطه‌اش با Star-Lord یا دوران حضورش در نگهبانان نداشت. این گامورای کمتر احساساتی (زوئه سالدانا) از دلبستگی استار-لرد به او ناراحت است و او در جلد 3 در نقشی که شخصاً آن را غافلگیرکننده دیدم.

نگهبانان کهکشان جلد. 3
مارول

همچنین شگفت‌انگیز: پس از چندین فیلم متوالی مارول که انتقادات (معتبر) را به خاطر جلوه‌های بصری درهم و جلوه‌های ویژه متقاعدکننده‌شان برانگیخت، Guardians Vol. 3 فوق العاده به نظر می رسد (تمام فیلم با آی مکس فیلمبرداری شده است و اگر می توانید آن را به این صورت ببینید، توصیه می کنم.) نمی دانم چقدر از اعتبار تصویرسازی بهبود یافته باید به خود گان داده شود، اما هر سه مورد نگهبانان فیلم‌ها از جمله بهترین تلاش‌های مارول هستند. اگر تماشای تمام MCU به اندازه این فیلم سرگرم کننده بود، آن شکایات خیلی سریع برطرف می شد.

من فکر نمی کنم Guardians of the Galaxy Vol. 3 کاملاً با حماقت عالی پاپ اولین فیلم این سه گانه مطابقت دارد، اما به راحتی بهتر از جلد 2، که قطعات فوق العاده ای همراه با داستانی پر از محتوا داشت. جلد 3 دقیقاً کارآمد نیست – هنوز حدود دو ساعت و نیم طول می‌کشد – اما بیشتر بر روی موضوعات و ایده‌های خود متمرکز شده است، و به محافظان ارسالی که شایسته آن است، متمرکز است. (Gunn اکنون برای اجرای استودیو DC آماده است.) همچنین تبدیل Rocket Raccoon را از پاورقی به یکی از بهترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول کاملاً کامل می کند.

نگهبانان کهکشان جلد. 3
مارول

افکار اضافی

-مهمترین اضافه شده به بازیگران – حداقل اگر “عمده” را با “میزان تبلیغات قبل از انتشار و پوشش رسانه ای” تعریف کنید – آدام وارلاک با بازی ویل پولتر است. در کمیک های مارول، وارلاک یک شخصیت بسیار مهم است که نقش کلیدی در نسخه اصلی بازی کرد دستکش بی نهایت سلسله. طرفدارانی که امیدوارند او سرانجام به کانون توجهی که شایسته آن است برسد، در اینجا ناامید خواهند شد. او یک شخصیت کوچک در داستان است و بیشتر به عنوان یک مشت زنی سنگین و پیاده روی استفاده می شود. این دقیقاً اولین نمایش مبارکی نیست.

من این فیلم را کاملاً توصیه می کنم، اما با توجه به گفتگوی مداوم در این وب سایت در مورد کمبود فیلم های خوب برای بچه ها، می خواهم تأکید کنم که صحنه های مربوط به گذشته راکت چقدر شدید هستند. من در مورد آوردن افراد زیر 10 سال محتاط هستم.

-بعد از پایان فیلم، به روشی که هارولد رامیس برای توصیف پویایی تیم در شکارچیان ارواح استفاده می کرد فکر کردم: اگون مغز بود، ری قلب بود، پیتر دهان بود. شما نمی توانید آن عنوان را به نگهبانان پیوند بزنید، زیرا به سرعت متوجه می شوید که آنها هستند همه دهان. هیچ مرد مستقیم (یا راکون) وجود ندارد. این یک گروه هشت نفره لو کاستلو است، اگر لو کاستلو گهگاه با یک بحران وجودی درباره معنای زندگی و جایگاهش در کهکشان مواجه می‌شد.

رتبه بندی: 8/10

عجیب ترین کمیک های مارول که تا به حال منتشر شده است

از بین هزاران کمیک منتشر شده توسط مارول، اینها بسیار عجیب ترین هستند.

منبع

Home
Account
Cart
Search