استیون اسپیلبرگ از بریدن اسلحه های ET پشیمان است
اخبار سینما

استیون اسپیلبرگ از بریدن اسلحه های ET پشیمان است

برای بیستمین سالگرد ET The Extra-Terrestrialاستیون اسپیلبرگ، کارگردان، «نسخه ویژه» از این فیلم را با تغییراتی جزئی منتشر کرد. اسپیلبرگ علاوه بر اصلاح برخی از جلوه‌های ویژه کاربردی قدیمی، اسلحه‌هایی که در دست افسران پلیس بود را حذف کرد. او با استفاده از CGI پیشرفته در آن زمان، اسلحه های گرم را با دستگاه های واکی تاکی در چند عکس جایگزین کرد.

در این زمینه، اسپیلبرگ بدون شک تحت تأثیر دوست خوب و همکار مکرر خود جورج لوکاس بود که چند سال قبل جلوه های بصری را در نسخه اصلی خود به روز کرده بود. جنگ ستارگان سه گانه با “نسخه های ویژه” خودش. اگرچه در میان طرفداران بحث برانگیز است، اما نسخه های ویژه جنگ ستارگان لوکاس میلیون ها دلار درآمد داشت. لوکاس یکی از طرفداران مسلم بازی در فیلم هایش بود. او استدلال می کرد که آنها آثار هنری او بودند، و اگر می توانست آنها را بهبود بخشد (به هر حال از نظر او) چرا که نه؟ او از اینکه برخی از عناصر فیلم در دهه‌های 1970 و 1980 چگونه به نظر می‌رسیدند راضی نبود، زیرا جلوه‌های بصری قادر نبودند آنچه را که در آن زمان در ذهن داشت به‌طور کامل به تصویر بکشند.

چند سال بعد، اسپیلبرگ – که تجدید نظر کرده بود حداقل یک فیلم دیگر از او در گذشته برای ویدیوی خانگی – به‌روزرسانی‌شده را دنبال کرد ET

بیشتر بخوانید: استیون اسپیلبرگ و جورج لوکاس پخش جریانی را دهه ها پیش پیش بینی کردند

تغییرات اسپیلبرگ چندان مورد پسند نبودند، اما تقریباً واکنش شدیدی را برانگیختند، زیرا، خوب جنگ ستارگان طرفداران بسیار شدیدتر از ET طرفداران با این حال، اسپیلبرگ اکنون می‌گوید که احساساتش نسبت به اسلحه‌های فیلم تغییر کرده است و او «هیچ‌وقت نباید» صحنه را درگیر می‌کرد. اسپیلبرگ همچنین گفت که از تصمیم برای جایگزینی نسخه اصلی خود پشیمان است ET با نسخه ویژه

در مصاحبه ای در زمان 100 اسپیلبرگ در اجلاس سران گفت:

من هرگز نباید با آرشیو کارهای خودم دست و پنجه نرم می کردم و به کسی توصیه نمی کنم این کار را بکند. همه فیلم‌های ما به نوعی نشانه‌ای هستند که نشان می‌دهد زمانی که آن‌ها را می‌سازیم کجا بودیم – دنیا چگونه بود و وقتی آن داستان‌ها را منتشر کردیم، دنیا چه چیزی دریافت می‌کرد. بنابراین من واقعاً متأسفم که چنین چیزی وجود دارد.

در اینجا یک مقایسه جانبی از دو نسخه است ET:

اسپیلبرگ با مقایسه این وضعیت با مناقشات اخیر در مورد حذف برخی از بخش‌های غیر حساس از کتاب‌های نویسنده رولد دال، گفت که مخالف ایجاد چنین تغییراتی در آثار هنری قدیمی است. برای من مقدس است. این تاریخ ماست. این میراث فرهنگی ماست من به سانسور به این شکل اعتقادی ندارم.»

به شخصه، اگر کارگردانی بخواهد فیلم‌های خودش را تغییر دهد، اهمیت خاصی نمی‌دهم. من دوست دارم بتوانم نسخه های اصلی را نیز ببینم – به خصوص وقتی به برخی از تغییراتی که جورج لوکاس در آنها ایجاد کرده است نگاه می کنم. جنگ ستارگان در طول سال‌ها – اما وقتی یک فیلمساز فکر می‌کند که می‌تواند کار خود را به نحوی بهبود بخشد، من کنجکاو هستم که نتایج را ببینم. حالا، آیا فکر می کنم چنین رویکردی اغلب جواب می دهد؟ نه! تقریبا هرگز این کار را نمی کند. اما من حاضرم با ذهنی باز به مطالب نزدیک شوم. البته اگر کسی چنین تغییراتی را به هنرمندی تحمیل کند، اصلاً بحث دیگری است.

شما می توانید ظاهر کامل اسپیلبرگ را تماشا کنید زمان زیر…

هر فیلم استیون اسپیلبرگ، رتبه بندی شده است

منبع

Home
Account
Cart
Search