بزرگترین بمب های باکس آفیس دیزنی
اخبار سینما

بزرگترین بمب های باکس آفیس دیزنی

فیلم های تئاتر دیزنی تنها در سال 2022 حدود 4.9 میلیارد دلار فروش داشتند. به نظر می رسد پول زیادی باشد، اما در واقع از اوج شرکت قبل از همه گیری پایین است. با تشکر از بازدیدهایی مانند Avengers: Endgame و جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر، فیلم های این شرکت در سال 2019 بیش از 11 میلیارد دلار در سینماهای سراسر جهان فروش داشتند.

اما هیچ کس کامل نیست. حتی شرکتی که به ما داد پری دریایی کوچک، سفید برفی و هفت کوتوله، سیندرلا، شیر شاه، و خیلی بیشتر. در طول این سال ها، دیزنی سهم عادلانه خود را از بمب ها داشته است. در واقع، علیرغم شهرت بی‌نظیرشان به عنوان سازنده‌های موفق امروز، دیزنی پس از مرگ والت دیزنی در سال 1966، زمانی که خروجی شرکت در بهترین حالت نابرابر بود، در دوره‌های طولانی رنج کشید. حتی زمانی که استودیو تبدیل به یک نیروگاه هالیوود شد، به انتشار فلاپ ها – و چند فاجعه غیرعادی ادامه داد.

بیشتر بخوانید: بدترین شرورهای دیزنی در تاریخ

لیست زیر شامل 20 نمونه از این قبیل است. به خاطر داشته باشید که جزئیات حسابداری هالیوود به اندازه سفر در کوه فضایی واضح است. حتی زمانی که اطلاعات مربوط به بودجه و سود در دسترس باشد، به ندرت کامل می شود. اطلاعات بودجه آنلاین به ندرت شامل هزینه‌هایی است که دیزنی (و دیگر استودیوها) برای بازاریابی هزینه می‌کنند، و قیمت تبلیغ یک فیلم اغلب برابر یا بیشتر از میلیون‌ها دلار هزینه شده برای تولید واقعی است. در نتیجه، ممکن است به نظر برسد که یک فیلم حتی در سینماها هم شکسته می‌شود، در حالی که در واقع ده‌ها یا صدها میلیون دلار هزینه برای استودیو دارد – مثلاً، بسیاری از عناوین زیر…

بزرگترین بمب های دیزنی در باکس آفیس

دیزنی یکی از بزرگترین استودیوهای تاریخ هالیوود است. اما حتی آنها هر از چند گاهی یک فلاپ آزاد می کنند. در اینجا تعدادی از بدنام ترین بمب های آنها وجود دارد – به همراه چند عنوان که شکست آنها در باکس آفیس ممکن است شما را شگفت زده کند.

بزرگترین بمب های فیلم ابرقهرمانی در باکس آفیس

این فیلم‌های ابرقهرمانی در سینماها نمایش‌های قهرمانانه نداشتند.

منبع

Home
Account
Cart
Search