نتفلیکس دی‌وی‌دی را از طریق کسب‌وکار پستی خاموش می‌کند
اخبار سینما

نتفلیکس دی‌وی‌دی را از طریق کسب‌وکار پستی خاموش می‌کند

پایان یک دوره است.

قبل از اینکه نتفلیکس فیلم‌های پخش جریانی را از طریق اینترنت رایج کند، با یک مدل کسب‌وکار منحصربه‌فرد به شهرت رسید: ارسال DVD به مشتریان از طریق پست. مشترکین نتفلیکس قدیمی، صفی از فیلم‌هایی را که می‌خواستند ببینند نگه می‌داشتند و سپس نتفلیکس پس از در دسترس قرار گرفتن دیسک‌ها، آن‌ها را پست کرد. وقتی مشتریان یک دی‌وی‌دی را در یکی از پاکت‌های قرمز علامت تجاری شرکت ارسال کردند (آن‌ها در برنامه‌های اولیه اولیه شرکت که از «سرگرمی پاکت قرمز» استقبال می‌کردند، در همه جا حاضر بودند)، نت‌فلیکس فیلم بعدی را در صف آن‌ها فرستاد.

با استانداردهای امروزی خام به نظر می رسد (و نه گفتن کند) اما در آن زمان بسیار پیشرفته به نظر می رسید. نکته مهم فروش: برخلاف Blockbuster و دیگر فروشگاه‌های ویدئویی، نتفلیکس هزینه‌های تأخیر دریافت نکرد. در آن زمان مانند اکنون، آنها یک تجارت مبتنی بر اشتراک بودند. بنابراین می‌توانید از نظر تئوری برای همیشه به یک DVD بچسبید، البته تا زمانی که با هزینه‌های عضویت ماهانه خود هماهنگ باشید. این یک سیستم عالی بود تا زمانی که هرگز به این فکر نکردید که چگونه به آن پایبند بوده اید چترهای شربورگ به مدت 18 ماه قبل از تماشای آن، به این معنی که شما اساسا چیزی حدود 60 دلار برای تماشای آن پرداخت کرده اید.

اگرچه سال‌ها از زمانی که نتفلیکس عمدتاً با دی‌وی‌دی‌های پستی شناخته می‌شد، می‌گذرد، اما این تجارت در تمام این سال‌ها دوام آورد. نتفلیکس در نهایت حتی دامنه DVD.com را خریداری کرد، بنابراین هر کسی که به آنجا می رفت مستقیماً به تجارت DVD نتفلیکس منتقل می شد. اما امروز این شرکت امروز اعلام کرد که کسب و کار DVD خود را از طریق پست در اواخر سال 2023 به پایان خواهد رساند.

بیشتر بخوانید: آدم برفی به نوعی فیلم شماره یک در نتفلیکس است

نتفلیکس می گوید قصد دارد دیسک های نهایی خود را از طریق پست در 29 سپتامبر سال جاری ارسال کند. در بیانیه ای درباره این تصمیم، تد ساراندوس، مدیرعامل نتفلیکس نوشت: «آن پاکت های قرمز نمادین نحوه تماشای نمایش ها و فیلم ها را در خانه تغییر دادند – و راه را برای تغییر به استریم هموار کردند.

کسب و کار دی وی دی نتفلیکس بیش از یک دهه پیش تقریباً ناپدید شد، زمانی که در پاییز 2011 غول استریمینگ اعلام کرد که بازوی DVD خود را به عنوان “Qwikster”، یک شرکت جدید، تقسیم خواهد کرد. این خبر با چنان مخالفت شدیدی مواجه شد (و مقداری مسخره نسبت به نام آن) که در نهایت نتفلیکس مسیر خود را تغییر داد و دی وی دی ها را در خانه نگه داشت. اما این فقط امر اجتناب ناپذیر را به تاخیر انداخت. دی وی دی های Netflix (و Qwikster) را RIP کنید. تو خیلی زیبا بودی و برای این دنیا خیلی به خدمات پستی ایالات متحده وابسته بودی.

پربیننده ترین فیلم های نتفلیکس تا کنون

(این اعداد به تعداد حساب‌هایی اشاره دارد که در 28 روز اول اکران یک فیلم تنظیم شده‌اند. برای واجد شرایط بودن، اکانت ann باید حداقل دو دقیقه از یک فیلم را تماشا می‌کرد.)

منبع

Home
Account
Cart
Search